YKS Elektronik Kayıt Tarihleri Uzatıldı! YKS Elektronik Kayıtları Ne Zaman Yapılacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 2019 YKS tercih sonuçları açıklandı. Sonuçların açıklanmasından sonra elektronik kayıtların ne zaman yapılacağı sorgulanmaya başladı. YÖK Başkanı Saraç yaptığı açıklamasında YKS elektonik kayıt tarihleri için verilen sürenin uzatıldığını açıkladı. Peki YKS elektronik kayıtları ne zaman yapılacak?

EĞİTİM 08.08.2019, 23:16
YKS Elektronik Kayıt Tarihleri Uzatıldı! YKS Elektronik Kayıtları Ne Zaman Yapılacak?

2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih sonuçlarının açıklanmasıyla beraber herhangi bir üniversitenin 2 ya da 4 yıllık bölümünü kazanan öğrenciler için elektronik kayıtlar hakkında yeni bir gelişme yaşandı.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Saraç yaptığı açıklamasında YKS elektronik kayıtlarının süresinin uzatıldığını açıkladı.

Normalde 19- 21 Ağustos 2019 tarihleri arasında alınacak YKS elektronik kayıtlarınının yeni tarihleri 16 Ağustos başlamak ve 21 Ağustos bitmek şeklinde açıklandı.

Öğrenciler elektronik ortamda 16- 21 Ağustos 2019 tarihleri arasında kayıtlarını yapabilecektir.

YEKTA SARAÇ AÇIKLAMA YAPTI

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç yaptığı açıklamasında ise;

"2019 YKS yerleştirme sonuçlarının erken açıklanması da dikkate alınarak, bir programa kayıt hakkı kazanan öğrencilerimizin elektronik kayıtlarının süresini 19-21 Ağustos 2019 tarihi yerine, 16-21 Ağustos 2019 tarihi olarak değiştirerek başvuru süresini uzattık. Hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)