YKS TYT Matematik Sınav Soruları Cevapları ve Yorumları 30 Haziran 2018

2018 YKS'nin ilk gün oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) derslerinden Matematik sınavı sona erdi. Sorular, Cevaplar ve yorumlar ile ilgili tüm detaylar haberimizde. Peki size göre 2018 YKS TYT Matematik sınavı kolay mıydı zor muydu?

YKS TYT Matematik Sınav Soruları Cevapları ve Yorumları 30 Haziran 2018

2018 YKS'nin ilk gün oturumu derslerinden olan TYT Matematik sınavı sona erdi. ÖSYM tarafından 30 Haziran 2018 Cumartesi günü gerçekleştirilen  TYT Matematik maratonu nihayet bitti.

Sınava giren adaylar sınavın soruları ve kolay mı zor mu olduğunu tartışmaya başladılar. Peki size göre 2018 TYT Matematik sınavı kolay mıydı zor muydu?

Tüm yurt genelinde gerçekleştirilen YKS Temel Yeterlilik Testi derslerinden olan Matematik sınavına ait sorular cevaplar ve yorumlar ile ilgili tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz. ÖSYM tarafından 30 Haziran 2018 Cumartesi sabahında gerçekleştirilen , YKS 1. oturum TYT derslerinden birisi olan ve 40 soru sorulan Matematik bölümüne ait sorular ve cevaplaı ÖSYM ile eş zamanlı olarak bu başlık altında bulabilirsiniz. 

Sınavda adaylara Matematik testinden 40 soru soruldu.Bir çok aday şimdi 2018 TYT Matematik sınavının kolay mı zor mu olduğunu tartışıyor ve bu sorunun cevabını arıyor.

2018 TYT  Matematik'de Hatalı soru var mıydı? Hangi sorularda zorlandınız, hangileri çok kolay geldi? Sınav süresi sorular için yeterli oldu mu?

TYT MATEMATİK İÇERİĞİ

Temel Matematik kavramlarını kullanma ve bu kavramları kullanarak işlem yapma, temel matematiksel ilişkilerden yararlanarak soyut işlemler yapma, temel matematik prensiplerini ve işlemlerini gündelik hayatta uygulama becerilerini ölçmeye yönelik sorular 

YORUMLAR ALT TARAFTA YAPILMAKTADIR.SİZDE YORUM YAPARAK KATKIDA BULUNABİLİRSİNİZ

Sizlerde konu hakkında yorumlarınızı bizlerle paylaşabilir ve 2018 TYT Matematik sınav soruları hakkında yorum yaparak diğer yorum yapacak olan sınava giren arkadaşlarınıza fikirlerinizi söyleyebilirsiniz.Paylaşımlarınız ile diğer sınava giren arkadaşlarınıza yardımcı olabilirsiniz..

Sınava giren tüm adaylara kamupersoneli.net olarak geçmiş olsun diyor ve başarılar diliyoruz.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2018, 20:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aslan42902
Aslan42902 - 13 ay Önce

Bunlar mal mi ne . Bütün matematik sorularını paragraf şeklinde sormuşlar bu kadar hız geçiş. Osmanlıdan cumhuriyete geçerken yapılmadı.

Ajajajja
Ajajajja - 13 ay Önce

Bukadar uzun paragraflı matematik hayatımda görmedim soruyu anlaması 1 dk cevaplaması 2 napalım biz şimdi

Ayşe eroğlu
Ayşe eroğlu - 13 ay Önce

Mat çok zordu fakat türkçe coğrafya tarih kolaydı

ayşe
ayşe - 13 ay Önce

Matematik çok uzun sorulardan oluşmuş çözemedim

shabir
shabir - 13 ay Önce

sınav çok zordu valla matemetik paragraf sorusu zaten türkçeyi 75 dakkada bitirdim

Melisa
Melisa - 13 ay Önce

Oldugum sinifta saat resimliydi ve anlasilmiyordu 25 dakikada Fen ve sosyal çözdüm yazik bizlere

Ebrar  Ekici
Ebrar Ekici - 13 ay Önce

Tür matematik 37. sorunun cevabı yanlış verilmiş A olmalıydı