YKS TYT Türkçe Sınav Soruları Cevapları ve Yorumları 30 Haziran 2018

2018 YKS'nin ilk gün oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) derslerinden Türkçe sınavı sona erdi. Türkçe Sınavına ait Sorular, Cevaplar ve yorumlar ile ilgili tüm detaylar haberimizde. Peki size göre 2018 YKS TYT Türkçe sınavı kolay mıydı zor muydu?

YKS TYT Türkçe Sınav Soruları Cevapları ve Yorumları 30 Haziran 2018

2018 YKS'nin ilk gün oturumu derslerinden olan TYT Türkçe sınavı sona erdi. ÖSYM tarafından 30 Haziran 2018 Cumartesi günü gerçekleştirilen  TYT Türkçe maratonu nihayet bitti.

Sınava giren adaylar sınavın soruları ve kolay mı zor mu olduğunu tartışmaya başladılar. Peki size göre 2018 TYT Türkçe sınavı kolay mıydı zor muydu?

Sınavda adaylara Türkçe testinden 40 soru soruldu.Bir çok aday şimdi 2018 TYT Türkçe sınavının kolay mı zor mu olduğunu tartışıyor ve bu sorunun cevabını arıyor.

2018 TYT Türkçe'de Hatalı soru var mıydı? Hangi sorularda zorlandınız, hangileri çok kolay geldi? Sınav süresi sorular için yeterli oldu mu?

TYT TÜRKÇE İÇERİĞİ

Türkçeyi doğru kullanma, okuduğunu anlama ve yorumlama, kelime hazinesi, temel cümle bilgisi ve imla kurallarını kullanma becerilerini ölçmeye yönelik sorular

YORUMLAR ALT TARAFTA YAPILMAKTADIR.SİZDE YORUM YAPARAK KATKIDA BULUNABİLİRSİNİZ

Sizlerde konu hakkında yorumlarınızı bizlerle paylaşabilir ve 2018 TYT Türkçe sınav soruları hakkında yorum yaparak diğer yorum yapacak olan sınava giren arkadaşlarınıza fikirlerinizi söyleyebilirsiniz.Paylaşımlarınız ile diğer sınava giren arkadaşlarınıza yardımcı olabilirsiniz..

Sınava giren tüm adaylara kamupersoneli.net olarak geçmiş olsun diyor ve başarılar diliyoruz.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2018, 20:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman
Osman - 13 ay Önce

Evet

Seda
Seda - 13 ay Önce

asiri zordu ve yetismedi

kadir
kadir - 13 ay Önce

neden acaba hatırlanan sorular paylaşılmıyor burda anlamadım

ilayda
ilayda - 13 ay Önce

Bence sınav çok kolaydı hele ki matematik tahmin ettiğimden de kolay geçti