YLSY Başvuruları MEB Tarafından Alınmaya Başladı!

Milli Eğitim Bakanlığı Resmi Burslu Öğrenci Sistemi tarafından yayımlanan duyuruya göre; Yurt dışına gönderilecek Bin 224 adayın başvurularının alınmaya başlandığı duyuruldu. İşte detaylar sitemizde...

EĞİTİM 07.08.2018, 13:43 30.01.2019, 23:28
YLSY Başvuruları MEB Tarafından Alınmaya Başladı!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından YLSY tercihlerinin alınmaya başlandığı açıklandı. Ayrıca başvuruların 17 Ağustos 2018 tarihinde sona ereceği belirtildi.

Konuyla alakalı olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ise;

"Ülkemizin yetişmiş insan kaynağı ihtiyacının karşılanması kapsamında 1416 sayılı Ecnebi Memleketlere gönderilecek Talabe Hakkında Kanun kapsamında Bakanlığımızca verilen burslar ile lisansüstü öğrenim görmek için yurt dışına gönderilecek öğrencilerin başvurularının Resmi Burslu Öğrenci Sistemi (REBUS - http://rebus.meb.gov.tr) üzerinden alınacaktır.

Başvurular 7- 17 Ağustos 2018 tarihleri arasında alınacak başvurularda adayların 2018 YLSY süreci ve kontenjanlara ilişkin detayları ulaşmak için duyuru ekinde yer alan 2018 YLSY Başvuru ve Tercih Kılavuzu ile Tercih Tablosu'nu dikkatle incelemeleri gerekmektedir." ifadeleri yer aldı.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK

Adaylar başvurularını T. C. kimlik numaralar, kimlik seri numaları ile beraber; (eş, çocuk, anne veya baba) T.C. kimlik numarasını kullanarak başvuru yapabilecekler.

Yorumlar (0)