YÖK Denklik Başvuruları E- Devletten Yapılabilecek

Yükseköğretim Kurulu tarafından yapılan açıklamaya göre; Denklik başvuruları e- Devlet üzerinden yapılabilecek. Yurt dışından alındığı belirlenen diplomaların denklik ve tanınmaları için yapılacak alınan diplomaların denklik ve tanınması işlemlerinde başvuru maliyetlerini düşürmek amacıyla birçok teknolojik yeniliğe imza atılacak.

YÖK Denklik Başvuruları E- Devletten Yapılabilecek

Yurt dışından alınan diplomaların denklik ve tanınlamaları için yapılacak işlemlerin başvuru maliyetlerinin düşürülmesi amacıyla yeni teknolojik yeniliğe imza atılıyor. Yükseköğretim Kurulu tarafından yapılacak açıklamaya göre denklik başvuruları e- Devlet üzerinden yapılabilecek. "Yeni YÖK" olarak yurtdışından alınan diplomalarındenklik ve tanınması işlemlerinde başvuru sahiplerinin işlemlerini kolaylaştırabilmek adına işlem süreleri kısaltılacak ve başvuru maliyetleri düşürülecek. Bilindiği gibi geçen yıllarda Şubat ayı içerisinde yurtdışındaki üniversitelerden mezun olmuş öğrencilerin diloma denklik başvuru işlemlerinin hangi durumda olduğunu görmeleri için "Denklik Başvurusu Sorgulama" hizmeti e- devlet kapısı üzerinden hizmete sunulmuştu.

Bu kapsamlarda yapılan yeni çalışmaların neticesinde yurtdışından alınan diplomaların denklik ve tanınması işlemlerinde başvuruların e- Devlet kaısı üzerinden on-line yapılabilmek hizmetine başlanıldı. 

Bu sistemin tanıtımının yapılacağı toplantının açışısında ise Yükseköğretim Kurulu Başkanı Sara, konuşma gerçekleştirecek.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE