YÖK Diploma Denklik İşlemlerinde Sağlık Bakanlığının Görüşünü Alacak!

Yükseköğretim Genel Kurulu tarafından yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının sağlık alanlarındaki programlarından alınan diplomaların denklik işlemleri nedeniyle Sağlık Bakanlığından görüş alacak.

YÖK Diploma Denklik İşlemlerinde Sağlık Bakanlığının Görüşünü Alacak!

YÖK tarafından yeni bir duyuru yayımlandı ve Yükseköğretim Genel Kurulu'nun sağlık alanlarındaki programlardan alınan diplomaların denklik işlemlerinde Sağlık Bakanlığından görüş alacağına yer verildi...

Yükseköğretim Genel Kurulu tarafından yayımlanan resmi açıklama şu şekilde;

"Yükseköğretim Genel Kurulu, “Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının Sağlık Alanları"ndaki programlarından alınan diplomaların denklik işlemlerinde Sağlık Bakanlığından da görüş alınması" kararını aldı.

Sağlık programlarından mezun olanların istihdamı, nitelikli hizmet sunmaları ve verdikleri hizmet kalitesinin kontrolü gibi sorumlulukların Sağlık Bakanlığı uhdesinde olması nedeniyle bu karar alındı.

Ayrıca bu karar doğrultusunda “Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Tanıma ve Denklik Yönetmeliği"nde gerekli değişiklikler yapılmasına karar verildi. ​

Kamuoyuna duyurulur." dedi...

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE