YÖK Duyurdu! Mühendislik e- İmzalı Mezuniyet Belgeleri Islak İmzalı Olarak Kabul Edilecek!

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından yapılan son açıklamaya göre mühendislikle alakalı olan meslek odalarına yapılacak olan başvurularda e- imzalı mezuniyet belgelerinin "aslı olarak" kabul edilebileceği ifade edildi. İşte detaylar.

EĞİTİM 07.10.2018, 11:51
YÖK Duyurdu! Mühendislik e- İmzalı Mezuniyet Belgeleri Islak İmzalı Olarak Kabul Edilecek!

YÖK'ten mühendislik öğrencilerine sevindirici haber geldi.

YÖK'ün aldıkları kararı göre alakalı meslek odalarına yapacakları başvurularda e- imzalı mezuniyet belgelerinin aslı olarak kabul edileceği ve ıslak imza olarak onaylanabileceği ifade edildi.

Üniversitelerin mühendislik fakültelerinden mezun olanlar e- imzalı mezuniyet belgelerinin geçerliliğiyle alakalı olarak bazı meslek odalarında yaşadıkları sorunları YÖK'e duyurdu.

Bu kapsamda sorunlar bir araya getirilerek YÖK Genel Kurulu'nda değerlendirildi.

Bununla beraber mühendislik fakültelerinden mezun olanların sundukları e- imzalı mezuniyet belgelerinin meslek odaları tarafından kabul edilmesine karar verildiği belirtildi.

Alınan kararın mühendislikle alakalı meslek odalarına bildirildiği aktarıldı.

YÖK yetkilileri, öğrencilere verilen e-imzalı mezuniyet belgelerinin, dijitalleşme politikası çerçevesinde hazırlandığını vurguladı.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (2)
ayşe â. 1 yıl önce
Lazım olmazsa emo ya başvurmayın gençler. Onlar doktorlarla ilgili haberler yaparlar,meb in işine karışırlar,atanamayan mühendislerinden bir haberler. İşsiz adamdan aidat almaya çalışırlar.
aysun kaya 1 yıl önce
inşaat mühendisleri alımları ne zaman