YÖK Duyurdu! Mühendislik e- İmzalı Mezuniyet Belgeleri Islak İmzalı Olarak Kabul Edilecek!

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından yapılan son açıklamaya göre mühendislikle alakalı olan meslek odalarına yapılacak olan başvurularda e- imzalı mezuniyet belgelerinin "aslı olarak" kabul edilebileceği ifade edildi. İşte detaylar.

EĞİTİM 07.10.2018, 11:51 Kerim Solak
YÖK Duyurdu! Mühendislik e- İmzalı Mezuniyet Belgeleri Islak İmzalı Olarak Kabul Edilecek!

YÖK'ten mühendislik öğrencilerine sevindirici haber geldi.

YÖK'ün aldıkları kararı göre alakalı meslek odalarına yapacakları başvurularda e- imzalı mezuniyet belgelerinin aslı olarak kabul edileceği ve ıslak imza olarak onaylanabileceği ifade edildi.

Üniversitelerin mühendislik fakültelerinden mezun olanlar e- imzalı mezuniyet belgelerinin geçerliliğiyle alakalı olarak bazı meslek odalarında yaşadıkları sorunları YÖK'e duyurdu.

Bu kapsamda sorunlar bir araya getirilerek YÖK Genel Kurulu'nda değerlendirildi.

Bununla beraber mühendislik fakültelerinden mezun olanların sundukları e- imzalı mezuniyet belgelerinin meslek odaları tarafından kabul edilmesine karar verildiği belirtildi.

Alınan kararın mühendislikle alakalı meslek odalarına bildirildiği aktarıldı.

YÖK yetkilileri, öğrencilere verilen e-imzalı mezuniyet belgelerinin, dijitalleşme politikası çerçevesinde hazırlandığını vurguladı.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (2)
ayşe â. 10 ay önce
Lazım olmazsa emo ya başvurmayın gençler. Onlar doktorlarla ilgili haberler yaparlar,meb in işine karışırlar,atanamayan mühendislerinden bir haberler. İşsiz adamdan aidat almaya çalışırlar.
aysun kaya 10 ay önce
inşaat mühendisleri alımları ne zaman