YÖK Duyurdu: Sağlıkta Lisans Tamamlama Başvuruları Başladı

YÖK tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda Sağlık'ta Lisans Tamamlama başvurularının başladığı belirtildi. Buna göre başvurular 17 Temmuz'da başladı 24 Temmuz'da sona erecektir.

EĞİTİM 17.07.2019, 14:54
YÖK Duyurdu: Sağlıkta Lisans Tamamlama Başvuruları Başladı

YÖK tarafından bir duyuru yayımlandı ve Sağlıkta Lisans Tamamlama başvurularının başladığı belirtildi. Buna göre bugün başlayan başvurular 24 Temmuz'a kadar devam edecektir.

Yayımlanan duyuruya göre YÖK tarafından belirlenen sağlık önlisans programlarından 19.11.2014 tarihinden önce mezun olan adaylar 2019 Sağlık Lisans Tamamlama Programına başvuru yapabileceklerdir.

Bunun yanı sıra 2019-2020 eğitim-öğretim yılı için Sağlık Lisans Tamamlama Programına ilişkin başvuru ve tercih işlemleri 17/07/2019 (Saat:15:30) - 24/07/2019 (Saat:17:00) tarihleri arasında YÖK'ün resmi web adresi züerinden yapılabilecektir. Ayrıca adaylar başvurularını e-Devlet üzerinden de yapabileceklerdir.

Başvuru ve tercihlerin yapılması aşamasında, adayların yerleştirme işlemlerine esas olacak önlisans mezuniyet tarihi, mezuniyet alanı ve mezuniyet not ortalamaları YÖKSİS Veri Tabanından otomatik olarak çekilecektir. Bilgilerinde hata olanların başvuru ve tercih süresi içerisinde mezun oldukları yükseköğretim kurumuna başvurarak bu bilgilerinin düzeltilmesini sağlamaları gerekmektedir.

Tecihler kapsamında adaylar en fazla 20 tercih yapabileceklerdir. 

Ayrıca duyuruda yerleştirme işlemlerinin detaylarına da yer verildi. Buna göre yerleştirme işlemleri adayların sağlık önlisans mezuniyet not ortalamalarının 2 katı alınarak hesaplanan yerleştirme puanlarına ve tercihlerine göre sıralamaya tabi tutularak yapılacaktır.

Yayımlanan duyurunun detayları için TIKLAYIN. 

Yorumlar (2)
ilhan uğın 1 ay önce
2014 den sonraki mezunlara bu hakkı vermeyi ne zaman düşünüyorlar acaba yada 2014 den sonra mezun olanların günahı ne yök bir açıklama yapmalı
Fatih 4 hafta önce
Bence hiç bir zaman