YÖK Güz Dönemi Doktora Bursu Başvuruları Başladı

YÖK Güz Dönemi Doktora Bursu Başvuruları Başladı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 100/2000 Doktora bursu başvurularının güz dönemi için başladığını açıkladı. Başvuru süreci ve diğer detaylar haberimizde..

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 100/2000 doktora bursunun güz dönemi için başvuruların başladığını açıkladı. 

Burs başvuru işlemleri 5 Mayıs-22 Mayıs 2017 tarihleri arasında yapılacak.

Kimler Başvuru Yapabilecek?

* T.C. vatandaşı olmak

* Doktora programı için yüksek lisans derecesine sahip olmak. Bütünleşik doktora programı için lisans derecesine sahip olmak

* Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliğinin ve başvuru yapılacak yükseköğretim kurumunun belirlediği başvuru ve kabul şartlarını taşıyor olmak

* Herhangi bir işyerinde çalışmıyor olmak (Kamu, Özel ve diğer)

* Halen devlet yükseköğretim kurumunda doktora eğitimine devam ediyorsa tez aşamasına geçmemiş olmak şartlarını taşıyanlar başvuru yapabilecek.

Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen öncelikli alanlarda ülkemizin doktoralı insan kaynağına olan ihtiyacını karşılamak üzere, yurtiçindeki devlet üniversitelerinde 100 tematik alanda YÖK Doktora Bursu verilecektir.

Yükseköğretim Kurumları, başvurmak istedikleri alanlara ilişkin Başkanlığımıza 5 Mayıs 2017 – 22 Mayıs 2017 tarihleri arasında https://webuyg.yok.gov.tr/doktora adresinden başvuru yapacak olup, ayrıca doldurulan formun Rektörlükler aracılığıyla üst yazı ekinde Başkanlığımıza gönderilmesi gerekmektedir.

BAŞVURU

1- Yükseköğretim Kurumları,"100/2000 YÖK Doktora Bursu Başvuru Formu"nda istenilen verilerin girişini yapmak üzere belirleyecekleri kişiyi YÖKSİS'te * yetkilendirmeleri gerekmektedir.

Yetkilendirme ilgili Yükseköğretim Kurumunun Personel Dairesi Başkanlığı tarafından yapılacaktır.

*YÖKSİS Rol Adı: "100/2000 Doktora Bursu"

2- Başvuru yapılan her bir program için https://webuyg.yok.gov.tr/doktora adresinde bulunan Başvuru Formu'nun, eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir.(Başvuru Formun PDF formatına ulaşmak için tıklayınız. Bu format sadece bilgi amaçlıdır)

3- Yükseköğretim Kurumları ilan edilen öncelikli alanlardan, en fazla 10 alan için başvuru yapabilecektir. (2016-2017 EÖ yılı Bahar döneminde desteklenmesi uygun bulunan öncelikli alanlar için de başvuru yapılabilecektir)

4- Başvuruda öncelikli alanın adının ve kodunun belirtilmesi zorunludur. Ancak program isminin başvuru yapılacak alanla birebir aynı olması gerekmemektedir.

5- Önemli: Sisteme girişlerin Internet Explorer veya Mozilla Firefox üzerinden yapılması gerekmektedir.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.