banner731

YÖK, İlahiyat Lisans Tamamlama başvuru tarihlerini açıkladı!

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) resmi internet sitesinden yaptığı duyuru ile, İlahiyatta Lisans Tamamlama için başvuru tarihlerini açıkladı. Açıklamaya göre 2019-2020 eğitim-öğretim yılı için İlahiyat Lisans Tamamlama Programına ilişkin başvuru ve tercih işlemleri 17-24 Temmuz tarihleri arasında, YÖK Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden e-Devlet aracılığı ile yapılacak.

EĞİTİM 17.07.2019, 15:43 17.07.2019, 16:02
YÖK, İlahiyat Lisans Tamamlama başvuru tarihlerini açıkladı!

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), İlahiyatta Lisans Tamamlama işlemleri için duyuruyu resmi internet sitesinden yaptı. YÖK'ün yaptığı duyuruda şu ifadelere yer verildi: "2019-2020 eğitim-öğretim yılı için İlahiyat Lisans Tamamlama Programına ilişkin başvuru ve tercih işlemleri  17/07/2019 (Saat:15:30) – 24/07/2019 (Saat:17:00) tarihleri arasında Başkanlığımız resmi internet sitesi üzerinden e-Devlet aracılığı ile yapılacaktır." YÖK duyurusuna göre başvuru ve tercihlerin yapılması aşamasında, adayların yerleştirme işlemlerine esas olacak önlisans mezuniyet tarihi, mezuniyet alanı ve mezuniyet not ortalamaları YÖKSİS Veri Tabanından otomatik olarak çekilecek. Diğer yandan bilgilerinde hata olanların başvuru ve tercih süresi içerisinde mezun oldukları yükseköğretim kurumuna başvurarak bu bilgilerinin düzeltilmesini sağlamaları gerekecek.

 Adaylar en fazla 20 tercih yapabilecek

YÖK'ün resmi duyurusuna göre İlahiyatta Lisans Tamamlama için adaylar en fazla 20 tercih yapabilecek. Yerleştirme işlemleri, adayların ilahiyat önlisans mezuniyet not ortalamalarının 2 katı alınarak hesaplanan yerleştirme puanlarına ve tercihlerine göre sıralamaya tabi tutularak yapılacak. İlahiyat Lisans Tamamlama kapsamında 2018 yılında programa yerleşen adaylar ile bu kapsamda yerleşip mezun olan adayların yeniden başvurmaları halinde yerleştirme puanları yüzde 50 oranında düşürülerek yerleştirme işlemine alınacak. Lisans programlarına ilişkin belirlenen katkı payı/öğrenim ücretinin ödenmesi gerekli olacak.

kamupersoneli.net

Yorumlar (2)
sa 4 ay önce
başvuruları kaçıranlar için yeni ek yerleştirme yapılacak mı saygılarımla arz ederim.
md 4 ay önce
bütünlemeye dersi kalıp 2018 de mezun olanmar bile başvuru yapamıyor.