YÖK Soruyor: 852 Bin Aday Neden Üniversite Tercihi Yapmadı?

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) resmi sitesinde, 2017 ÖSYS tercihi yapmayan öğrencilere ilişkin bir duyuru yayımlandı.

YÖK Soruyor: 852 Bin Aday Neden Üniversite Tercihi Yapmadı?

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), resmi sitesinde yayımladığı duyuru ile 2017 ÖSYS tercihi yapmayan adaylar için bir anket başlattığını açıkladı.

YÖK tarafından hazırlanan anket, 23 Ağustos 2017 18:00'a kadar cevaplanacak. Öğrencilerin, YÖK'ün bu konuda yapacağı değerlendirmeler için anket sorularını cevaplandırmaları faydalı olacaktır.

YÖK'ten yayımlanan duyuru şöyle:

" ÖSYS 2017 tercih sürecinde puan barajını geçmiş olmakla birlikte tercihte bulunmayan üniversite adayı sevgili öğrencilerimizin, ÖSYS-2017 tercih süreciyle ilgili görüş, beklenti ve eğilimlerinin belirlenmesi amacıyla Kurulumuz tarafından bir araştırma yapılması planlanmış olup araştırma için veri toplamak amacıyla da bir anket geliştirilmiştir.

Bu amaçla hazırlanan ve //tercihanket.yok.gov.tr adresinden erişilebilen ankette yer alan soruların öğrencilerimiz tarafından 23 Ağustos Çarşamba günü saat 18.00'e kadar cevaplanması, araştırmanın sonuçlarının sağlıklı olması ve Yükseköğretim Kurulu'nun konuyla ilgili karar alma süreçlerine yapacağı katkı açısından çok önemlidir.

Tüm aday öğrencilerimize anket sorularını içtenlikle cevaplayarak verecekleri katkılar için şimdiden teşekkür eder, başarılar dileriz.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı"

Not: Bu anket tercihte bulunmayan ve kayıtlarımızda eposta adresi bulunan tüm öğrencilerimize iletilmiş olup bununla birlikte eposta adresi bulunmayan az sayıdaki öğrencimiz ise yukarıdaki adresten ankete erişebilirler.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE