YÖK'ten 15 Temmuz Şehit Yakınlarını İlgilendiren Önemli Karar !

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 15 Temmuz şehitlerinin üniversiteye kayıtlı yakınları için önemli bir karar aldı. İşte YÖK'ün şehit yakınlarını ilgilendiren önemli kararı...

YÖK'ten 15 Temmuz Şehit Yakınlarını İlgilendiren Önemli Karar !

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, 15 Temmuz şehitlerinin üniversitede okuyan yakınları için müjdeli bir haber verdi. YÖK Başkanı Saraç, 15 Temmuz şehitlerinin yakınlarının özel öğrenci statüsünden faydalanabileceklerini açıkladı.

Saraç'ın açıklaması şöyle: "Yükseköğretim Genel Kurulunda, Terörle Mücadele  Kanunu kapsamında, hem yurt içi hem de yurt dışındaki terörle mücadele sırasında  şehit olan Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik  Komutanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri personeli ile 15 Temmuz darbe girişiminde  şehit düşen vatandaşların üniversitelerde kayıtlı eş ve çocuklarının, talepleri  halinde, 2017-2018 eğitim öğretim döneminden itibaren diledikleri üniversitelerde  özel öğrenci statüsünde öğrenim görmelerine ilişkin bir karar aldık."

KAMUPERSONELİ.NET 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE