YÖK'ten 667 KHK Kayıt ve Özel Öğrencilik İşlemleri Duyurusu

YÖK, 667 sayılı KHK ile kapatılan okulların öğrencilerinin kayıt ve özel öğrencilik işlemleriyle alakalı bir açıklama yaptı.

EĞİTİM 30.09.2016, 11:01 30.09.2016, 11:08
YÖK'ten 667 KHK Kayıt ve Özel Öğrencilik İşlemleri Duyurusu
15 Temmuz darbe girişimin ardından OHAL kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler ile bazı yayınevleri, televizyon kanalları ve vakıf üniversiteleri kapatıldı.

667 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan üniversitelerin öğrencileri zorlu bir süreçten geçti. Eğitimlerine nerede devam edecekleri, ödedikleri harçları geri alıp alamayacakları gündemdeki konular arasına girdi.YÖK, konuya açıklık getirerek bu öğrencilerin ÖSYM tarafından diğer yükseköğretim kurumlarına yerleştirileceklerini açıkladı.

İşte bu öğrencilerin yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı ve kayıt süreci devam ediyor. Üniversitelerin İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümüne özel öğrencilik başvurusu yapanlar, program diline bakılmaksızın kabul edilecekler.

YÖK konu ile ilgili açıklamasında:
"Olağanüstü Hal 23/7/2016 tarih ve 29779 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 667 Karar Sayılı Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname"nin 2 nci maddesi 4 üncü fıkrası uyarınca, kapatılan vakıf yükseköğretim kurumlarında kayıtlı öğrencilerin ÖSYM tarafından diğer yükseköğretim kurumlarına yerleştirilmesi işlemleri sonuçlanmış olup öğrencilerin kayıt ve özel öğrenci işlemleri devam etmektedir,

Üniversitelerin İngiliz Dili ve Edebiyatı Programlarına yerleşen öğrencilerin özel öğrencilik başvurularında programın öğretim diline bakılmadan özel öğrencilik başvuruları kabul edilecektir." dedi.

Kamupersoneli.net
Yorumlar (0)