YÖK'ten 677 KHK Lisansüstü Öğrenci Yerleştirmeleri Duyurusu

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 677 KHK lisansüstü öğrenci yerleştirmelerine ilişkin bir duyuru yayınladı. Duyurunun detaylarını haberimizde bulabilirsiniz...

EĞİTİM 25.01.2017, 14:06 02.02.2019, 22:05
YÖK'ten 677 KHK Lisansüstü Öğrenci Yerleştirmeleri Duyurusu

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 25 Ocak 2017'de resmi sitesinde 677 KHK ile kapatılan harp okulları ve harp akademilerinin öğrencilerinin yerleştirilmesine ilişkin bir duyuru yayınladı. YÖK'ün duyurusu şöyle:

"22 Kasım 2016 tarih ve 29896 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 677 Karar Sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında bu kanunun yayınlandığı tarihte Harp Okulları ile kapatılan Harp Akademilerindeki enstitülerde lisansüstü öğrenim görmekte olan sivil öğrencilerin yerleştirmesine ilişkin açıklama;

1- HUTEN, SAVBEN ile SAREN altında yer alan alanlardaki öğrenciler ekli listede karşılarında gösterilen üniversiteye aynı program adıyla yerleştirilmişlerdir.

2- Ortadoğu Teknik Üniversitesinin lisansüstü programlarının tümünün öğretim dilinin İngilizce, İstanbul Teknik Üniversitesinin lisansüstü programlarının tümünün öğretim dilinin en az %30 İngilizce veya tamamen İngilizce olduğu dikkate alınarak, Ortadoğu Teknik Üniversitesine aktarılan programların öğretim dilinin İngilizce, İstanbul Teknik Üniversitesine aktarılan programların öğretim dilinin en az %30 İngilizce olduğuna ve bu öğrencilerin söz konusu üniversitelerin istediği yabancı dil bilgisini sağlaması gerektiğine, sağlamayan öğrenciler için ayrıca Kurul kararı ile öğretim dili Türkçe program açılabilecektir.

Yorumlar (0)