YÖK'ten Öğretmen Adayı Yetiştiren Kurumlara Lisans Programı Düzenlemesi!

Yükseköğretim Kurulu'ndan (YÖK) bir yazılı açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya göre, eğitime katkı sağlamak amacıyla öğretmen adayları yetiştiren kurumlara lisans programı düzenlemesi getirilecek.

EĞİTİM 08.10.2017, 16:30 08.10.2017, 16:50
YÖK'ten Öğretmen Adayı Yetiştiren Kurumlara Lisans Programı Düzenlemesi!

Yükseköğretim Kurulu tarafından gerçekleştirilen "Öğretmen Niteliğinin Geliştirilmesi" adlı ön çalıştayda, üniversitelerin eğitim fakülteleri ile Milli Eğitim Müdürlüğü ve bağlı okullar arasındaki eğitim-öğretim ve öğretmenlerin mesleki gelişimi konularında iş birliğini artırmaya yönelik çalışmaların görüşüldüğü duyuruldu.

Yeni Düzenlemeler Kapıda!

6 Ekim 2017 Cuma günü YÖK'te düzenlenen toplantı çerçevesinde bir yazılı açıklama yapıldı.

YÖK tarafından yapılan yazılı açıklamada, eğitime ilişkin hedeflere ulaşmada, motivasyonları yüksek öğretmenlerin yetiştirilmesi, öğretmenlerin mesleki gelişiminin sağlanması ile öğretmen adayı yetiştiren kurumların lisans programlarının geliştirilmesi ve güncellenmesi konusunda bir düzenleme yapılacak.

İşbirliğini Arttırmaya Yönelik Çalışmalar

YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Şişman başkanlığında gerçekleştirilen ön çalıştayda, öğretmenlerin mesleki gelişimlerine ilişkin konularda iş birliğini arttırmaya yönelik çalışmalarının söz konusu olduğu ifade edildi.

Ayrıca, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Strateji Belgesi'nde yer alan amaç, hedef ve eylem planlarındaki YÖK'ün rolü ve eğitim fakültelerini ilgilendiren konular istişare edildi. YÖK'te gerçekleştirilen toplantıya farklı üniversitelerden öğretim üyeleri katıldı.

2'inci Toplantının Tarihi Verildi

Toplantı da görüşülen konuların ele alınacağı ve değerlendirileceği bildirildi ve diğer toplanın 20 Ekim 2017 Cuma günü yapılacağı belirtildi.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)