YÖK'ten Romanya İle Yükseköğretim Alanında Stratejik İşbirliği Antlaşması

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç'ın katılımıyla gerçekleştirilen Romanya ve Türkiye arasında yükseköğretim alanında mutabakat zaptını imzalamak üzere Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen törende imzalar atıldı.

YÖK'ten Romanya İle Yükseköğretim Alanında Stratejik İşbirliği Antlaşması

Romanya ve Türkiye arasında yükseköğretim alanında mutabakat zaptını imzalamak üzere Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilen tören Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç katılım sağladı.

Ayrıca imza töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ikili anlaşmalar yapmak için Türkiye Cumhuriyeti'ne ziyarette bulunan Romanya Başbakanı Sayın Viorica Dancıla'nın Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenledikleri ortak basın toplantısı ile heyetler arasındaki görüşmeler ile gerçekleştirildi.

YÖK alanında işbirliği için mutabakat zaptını imzalayan isimler ise; "Romanya adına Romanya Milli Eğitim Bakan Vekili Sayın Rovana Plumb, Türkiye Cumhuriyeti adına ise T.C Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç" olarak açıklandı.

Diğer yandan iki ülke arasında imzalanan mutabakat zaptı ile YÖK alanında ilişkilerin güçlendirilmesi kapsamında stratejik işbirliği yapılacağı planlanmakta.

Kamupersoneli.net

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2018, 12:10
YORUM EKLE