YÖKSİS'te Pasif Olan Öğrencilerin Bursu Kesilecek

YÖKSİS'te pasif durumda olan öğrenciler hakkında Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapıldı. Konu hakkında detaylar haberimizde..

EĞİTİM 05.10.2018, 18:05 Kerim Solak
YÖKSİS'te Pasif Olan Öğrencilerin Bursu Kesilecek

Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünün resmi web adresi üzerinden YÖKSİS'te pasif olan öğrenciler hakkında yayımlanan duyuruda bu öğrencilerin burslarının kesileceği ifade edildi. 

Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan duyuruda bu öğrencilerin burslarının Ekim ayı itibari ile kesileceği ifade edildi. Bunun yanı sıra öğrenim bilgileri YÖKSİS’te yeniden aktif olan öğrencilere Kasım ayında iki aylık burs verileceği ifade edildi. 

KYK'DAN YAYIMLANAN DUYURU

Kurumumuzdan burs/öğrenim kredisi alan öğrencilerin durumları YÖK Öğrenci Bilgi Sistemi (YÖKSİS) üzerinden sorgulanmaktadır. Sorgulama esnasında öğrenim bilgileri pasif olarak görülen öğrencilerin burs/öğrenim kredisi ekim ayı itibarıyla kesilecektir.

Bilgilerinde hata olan öğrencilerin üniversitenin öğrenci işleriyle görüşmesi gerekmektedir. Öğrenim bilgileri YÖKSİS’te yeniden aktif olan öğrencilere kasım ayında 2 aylık (ekim-kasım) burs/öğrenim kredisi ödemesi yapılacaktır.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (1)
ızzet 10 ay önce
bu nun aynısı oldu nasıl olcak kesıldı