banner731

YÖK’ten araştırma görevlileri için geçici kadro imkanı!

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) araştırma görevlerine geçici kadro verilmesi için harekete geçti. Araştırma görevlileri eğitim gördükleri yükseköğretim kurumları kadrolarına geçici olarak atanacak

EĞİTİM 25.10.2019, 21:35
YÖK’ten araştırma görevlileri için geçici kadro imkanı!

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) başka üniversitelere yüksek lisans ve doktora eğitimi gören araştırma görevlileri için eğitim gördükleri üniversitelere geçici bir şekilde geçmeleri için imkan sağlandığını duyurdu. Yeni düzenlemeyle araştırma görevlileri eğitim gördükleri üniversitelerde geçici kadroya alınacak ve eğitimlerini başarılı bir şekilde sürdürecek.

50/D STATÜSÜNDE YENİ DÜZENLEME

Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı (ÖYP)  ve "Öncelikli Alanlar" kapsamında atanan araştırma görevlileri ile "50/d" statüsünde atanan araştırma görevlilerinden,  kadrolarının yer aldığı yükseköğretim kurumunun dışında eğitim görmeleri durumunda kadrolarının o kuruma alınacağı bildirildi.

TEZ AŞAMASINDAKİLERE ÖNEMLİ FIRSAT!

Ayrıca 50/d statüsünde atanan araştırma görevlilerinin başka ilde ve kurumda aldıkları eğitimi kendi üniversitelerinde imkan olduğu takdirde eğitimlerini kendi üniversitelerinde devam etmeleri için yatay geçiş imkanı sunulacak. Aynı zamanda lisansüstü eğitim programlarına yatay geçişlerinin yapılmasına, bu kapsamda yatay geçiş yapanlardan "tez aşamasında olanların" tez konularının değiştirilmemesine ve vakıf yükseköğretim kurumlarındaki tez danışmanlarının ikinci danışman olarak belirlenmesine de karar verildi.

Yorumlar (0)