banner731

Yurtlara Zam Yapılacak Mı? Bakan Kasapoğlu Açıkladı

Yeni eğitim öğretim yılında yurt ücretlerine zammın yapılıp yapılmayacağı öğrenciler tarafından araştırılmaya başlandı. Yurt ücretlerine zam yapılacak mı? Bakan Kasapoğlu açıkladı...

EĞİTİM 16.09.2018, 08:58
Yurtlara Zam Yapılacak Mı? Bakan Kasapoğlu Açıkladı

Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler tarafından yurt ücretlerine zam yapılıp yapılmayacağı araştırılıyor.

Yurt ücretleri hakkına Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu çeşitli açıklamalarda bulundu. Bakan Kasapoğlu bu yıl yurt ücretlerine zam yapılmayacağını vurguladı. 

Bu konu hakkında detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz... 

YUR ÜCRETLERİNE ZAM YAPILMAYACAK

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yeni eğitim öğretim dönemi öncesinde çeşitli açıklamalarda bulundu. Hürriyet'ten Gamze Kolcu'nun aktardıklarına göre Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoülu açıklamalarında bu yıl yurt ücretlerine zam yapılmayacağını vurguladı.

Konu ile ilgili olarak Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu açıklamalarında "Bu yıl yurt ücretlerine zam yapmayacağız. Öğrencilerimize ücretsiz olarak çamaşır yıkama ve kurutma hizmeti sunuyoruz" ifadelerine yer verdi.

Yurt hizmetleri hakkında da açıklamalarda bulunan Bakan Kasapoğlu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Yurtlarımızda öğrencilerimize ücretsiz olarak çamaşır yıkama ve kurutma hizmeti sunuyoruz. 24 saat sıcak su ve 24 saat ücretsiz internet hizmetimiz mevcut. Beslenme hizmeti, diyetisyenler ve gıda mühendisleri gözetiminde, yurt müdürlüğünce kurulan komisyonlar tarafından denetlenerek gerçekleştiriliyor. Öğrencilerimize, sabah kahvaltısı ve akşam yemeği için aylık 330 lira beslenme katkısı sağlıyoruz. Yurtlarımızda çalışma salonları ile amacına uygun olarak düzenlenmiş eğitim salonları bulunuyor. Bunun yanında ayrıca diş hekimliği, mühendislik, mimarlık gibi dallar için özel koşullar gerektirecek çalışma alanlarımız de öğrencilerimizin kullanımına hazır."

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)