Zorunlu Yabancı Dil Hazırlık Sınıflarında Başarısız Olan Öğrenciler Dikkat ! Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yayımlanan duyuruda zorunlu yabancı dil hazırlık sınıflarında başarısız olan öğrencilerin Türkiye öğretim yapan yükseköğretim programlarına yerleştirme işlemlerinin tamamlandığı belirtildi.

EĞİTİM 08.11.2019, 16:45
Zorunlu Yabancı Dil Hazırlık Sınıflarında Başarısız Olan Öğrenciler Dikkat ! Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi web adresi üzerinden bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda  zorunlu yabancı dil hazırlık sınıflarında başarısız olan öğrencilerin Türkiye öğretim yapan yükseköğretim programlarına yerleştirme işlemlerinin tamamlandığı ifade edildi. 

Adaylar yerleştirme sonuçlarını ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden veya aşağıdaki link üzerinden görüntüleyebileceklerdir. 

T. C. Kimlik Numarası ve şifreleri ile giriş yapan adaylar sonuçlarını kolaylıkla sorgulayabileceklerdir.

ÖSYM'DEN YAYIMLANAN DUYURU

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS), Dikey Geçiş Sınavı (DGS),Yurtdışında Çalışanların Çocukları İçin Yükseköğretime Giriş Sınavı (YÇS) ile Askeri Lise Mezunları için Üniversiteye Geçiş Sınavı (ALÜGS) sonuçlarına göre yerleştirildikleri yükseköğretim programının zorunlu hazırlık sınıfına devam etmesine rağmen, hazırlık sınıfını iki yıl içinde başarı ile tamamlayamadığı için ilişiği kesilenlerin, Türkçe öğretim yapılan programlara yerleştirilme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar yerleştirme sonuçlarına, 08 Kasım 2019 tarihinde saat 11.00’den itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numarası ve aday şifreleri ile erişilebileceklerdir.

Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri, 11-15 Kasım 2019 tarihleri arasında ilgili üniversite tarafından yapılacaktır. Kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye süresi içinde başvurmaları gerekmektedir.

Yerleştirme Sonuçları İçin TIKLAYIN.

Yorumlar (0)