10 Bin Türk Lirası Veriliyor! Kimler Faydalanabilir?

Bilişim sektöründe Mesleki Eğitimde Kupon Sistemi için talepler başladı. Bizlerde konuya yönelik olarak tüm detayları sitemizde okurlarımızla paylaşıyoruz. İşte tüm detaylar.

10 Bin Türk Lirası Veriliyor! Kimler Faydalanabilir?

Hükümet tarafından 2023 yılına kadar 100 bin bilişimci istihdam edilmesi hedefleniyor. Bu kapsamda eğitim alacak 100 biğn gence 10 bin lira kupon verileceği belirtildi.

Bilişim sektöründe Mesleki Eğitimde Kupon Sistemi için talep toplama süreci başladığı belirtildi.

Ayrıca; siber güvenlik, bulut bilişim, oyun geliştirme, kodlama gibi alanlarda niteliklerini geliştirmek isteyen gençler 10 bin liralık kupondan yararlanabilecekler.

Diğer yandan gençlerin harçlıkları ile genel sağlık sigortası, iş kazaları meslek hastalıkları ve sigorta primlerinin ödeneceği belirtildi.

Bu yöntemle bilişim sektöründeki mesleklerde gençlerin akredite edilmiş mesleki eğitim sağlayıcılarından kendilerine uygun zaman ve şartlarda esnek bir şekilde eğitim almaları sağlanacak. 

SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?

Gençler başta olmak üzere bilişim kapsamında geleceğin mesleklerini öğrenmek için eğitim verileceği belirtildi.

Eğitimleri özel kurumlar verecek ve eğitimin içeriğini işverenler belirleyecek. Eğitim görecek gençlere devlet 10 bin lira kupon verilecek.

Gençler bu kuponları kullanarak, istedikleri yerde ve istedikleri şartlarda eğitim alabilecek. Eğitim görenlere cep harçlığı da verilecek. Eğitim sonrası gençler işe yerleştirilebilecekler.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut İnce
Mahmut İnce - 8 ay Önce

Başvuru nasıl yapılıyor

Can coskun
Can coskun - 8 ay Önce

Bas vuru nasil olacak

Oğuzhan
Oğuzhan - 8 ay Önce

Basvuruyu nasil yabiyok