100 Bin Kişiye Güzel Haber! Emeklilik Yolu Açılıyor

Türkiye'de hemen her çalışanın hayali emekli olmaktır ve bu konuda atılan adımlar sayesinde 100 bin kişiye emeklilik yolu açılacak. Peki sistem nasıl işleyecek? İşte detaylar.

100 Bin Kişiye Güzel Haber! Emeklilik Yolu Açılıyor

Yaş şartının uygun olması durumunda primi eksik olan ve hiçbir yerde çalışamayan 100 bin kişiye güzel haber geldi.

Yapılandırma kanunuyla beraber geçmişe dönük olarak borçlanma yapan Bağ- Kur'lu vatandaşlara yaş, yıl ve prim şartlarını yerine getirmeleri kapsamında emekli olmalarına imkan sağlanmıştır.

Bu kapsamda SGK'lı vatandaşlar içinde aynı imkanların sağlanması bekleniyor elbette daha önceden bu konuyla alakalı olarak müjdeler gelmişti.

100 BİN KİŞİYE EMEKLİLİK

Söz konusu düzenleme çıkması durumunda ise emeklilik yaşını doldurmaları durumunda ise farklı sebeplerle işsiz kalan ve prim miktarlarını sağlayamayanlar iş bulup çalışamayanlar yaşı ilerlediğinden dolayı hiçbir yerde işe alınmayanlara emeklilik yolu açılacak.

Çalışmayla öncelikli eksik primi olanlara borçlanma imkanlarının getirilmesi öngörülmekte ve bu durumda belirli sürelerde hizmet şartı aranabileceği ifade edildi.

Bu konuda örnek verilecek olursa en az 1800 gün prim talep edilecek ve bu formülle beraber yıl ve yaş şartını tamamlayarak 1800 ve üzeri prim olanlar eksik süreyi borçlanma yollarıyla ödeyerek emekli olabilecekler.

Ancak bu yasanın çıkması şart.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2019, 17:26
YORUM EKLE