100 Günlük Eylem Planı Çerçevesinde Bayramdan Sonra 50 Bin Küçükbaş Hayvan Dağıtılacak

TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik, Hayvancılığı Gelişmesi Projesi kapsamında ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan 100 günlük eylem planı çerçevesinde 50 bin küçükbaş hayvan dağıtımının kurban bayramından sonra yapılacağını açıkladı.

EKONOMİ 19.08.2018, 19:33
100 Günlük Eylem Planı Çerçevesinde Bayramdan Sonra 50 Bin Küçükbaş Hayvan Dağıtılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından uygulamaya konulan Hayvancılığı Geliştirme Projesi çerçevesinde hayvancılığın gelişmesi adına 50 bin küçükbaş hayvan dağıtımı yapılacak. 

Söz konusu destek programı kapsamında Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik açıklamalarda bulundu. 

KURBAN BAYRAMINDAN SONRA 50 BİN KÜÇÜKBAŞ HAYVAN DAĞITIMI YAPILACAK

Hayvancılığı Geliştirme Projesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile hayata geçmişti. Kırsala dönüşün sağlanması ve küçük aile işletmelerini destekleme amacıyla 500 bin baş koyun dağıtım projesi çerçevesinde 500 bin koyun dağıtımı planlanmıştı. Bunun için 120 bin kişi başvuruda bulunmuş ve 5 bin kişi projeden hak faydalanmaya hak kazanmıştı. Gerekli işlemleri tamamlayan bu vatandaşlara ise bayramdan sonra 50 bin hayvan dağıtımı yapılacak. 

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik'in açıklamaları şu yönde; "Devletimizin bu görevi bize vermesi büyük bir onurdur. Cumhurbaşkanımızın açıkladığı 100 günlük eylem planı çerçevesinde verilecek 50 bin hayvanın dağıtımına Kurban Bayramı sonrası başlayacağız. Bu eylem planı kapsamında en az 50 bin hayvanı hak edenlere teslim edeceğiz."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (1)
Melek 1 yıl önce
Arıfe gunu dagıtılsada fakır fukarada kurban kesse