11 Milyon Emekliyi Üzecek Haber Bakan Müezzinoğlu'ndan Geldi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sn. Mehmet Müezzinoğlu, CNN Türk Ankara Temsilcisi Hande Fırat'ın sorularını yanıtladı. Müezzinoğlu emeklilerin dört gözle beklediği promosyon ödemeleri konusunda tarihi verdi. Fakat söz konusu ödemeler beklenen miktarlarda gerçekleşmeyecek...

EKONOMİ 24.11.2016, 10:46 24.11.2016, 10:51
11 Milyon Emekliyi Üzecek Haber Bakan Müezzinoğlu'ndan Geldi
 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sn. Mehmet Müezzinoğlu, CNN Türk Ankara Temsilcisi Hande Fırat'ın sorularını yanıtladı. Çalışma Bakanı, katıldığı canlı yayında, emekli promosyon ödemeleri konusunda vatandaşın duygularına tercüman olmayı çok istediklerini fakat bankaların verebileceklerinin kısıtlı olduğunu açıkladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu: "Bunu daha önce söyledim, yine reel olarak baktığımızda promosyonla ilgili, emeklilerimizin duygularımızın beklediği rakamla , bankaların verebileceği rakam arasında büyük bir makas var. Gönül çok şey ister, imkanlar ve doğru olanlar. Reel olanı konuştuğumuzda , bankacılarla emeklilerimizi 11 buçuk milyon emeklinin beklentilerini karşılayacak bir rakam olmadığını ben gördüm. Ben sayın başbakanımıza bu tabloyu takdim etti. Sn. Başbakanımız Bankacılar Birliği ile tekrar görüşerek bir miktar daha arttıracaktır. Sn. Başbakanımız yılbaşı itibariyle emeklilerimizin bu konusunu sonuçlandıracak diye düşünüyorum."

Kamu haberlerinden, gündem haberlerinden, son dakika haberlerinden ve çok daha fazlasından anında haberdar olmak için kamupersoneli.net'in mobil uygulamasını ücretsiz indirebilirsiniz.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA
Yorumlar (1)
çağrı 3 yıl önce
bir kerede hayırlı haber ver be adam hep iç karartmak zorundamısın