banner731

120 Milletvekilinin EYT Mağduru Olduğu Öğrenildi! Peki Bu Vekiller EYT Yasası İçin Destek Verecekler Mi?

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Bu kapsamda siz okuyucularımıza TBMM'de miletvekili olarak bulunan EYT Yasası nedeniyle emekli olamayan yaklaşık 120 milletvekili olduğu öğrenildi. Peki aralarında AK Partili vekillerin de bulunduğu bu milletvekilleri EYT Yasası için destek verecekler mi?

EKONOMİ 14.09.2018, 18:47 14.09.2018, 22:21
120 Milletvekilinin EYT Mağduru Olduğu Öğrenildi! Peki Bu Vekiller EYT Yasası İçin Destek Verecekler Mi?

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusu muhalefet partilerinin gündeminden düşmüyor. Bu konuda TBMM'ye verilen kanun teklifleri ile çok sayıda soru önergesi bulunuyor. 

Bu çerçevede dört partinin EYT Yasası için çalışması olduğu biliniyor. SGK Rehberi'nde yer alan habere göre, Meclis'te EYT konusunda emekli olamayan yaklaşık 120 milletvekili olduğu öğrenildi. AK Parti'de vekil olan isimlerinde yer aldığı bu 120 milletvekilinin ise EYT konusuna yaklaşımları merak ediliyor. 

EYT YASASI EKİM AYINDA TBMM'DEN GEÇER Mİ?

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için Milliyetçi Hareket Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti ve Halkların Demokratik Partisi'nin çalışmaları olduğu biliniyor. 

EYT konusunda özellikle MHP seçimlerden sonraki süreçte yasa için çalışmalarını hız vermiş ve hem soru önergesi hemde kanun teklifi ile konuyu TBMM gündemine getirmişti. MHP tarafından atılan bu adımların ardından İYİ Parti'de konuya dair çalışmalar yapmış ve kanun teklifi sunmuştu. 

CHP'de Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusunda bir kanun teklifini meclis gündemine getirmiş yasanın çıkarılmasını talep etmişti. CHP kanun teklifi ile kalmayıp EYT konusunda diğer muhalefet partilerin çağrıda bulunmuştu. Diğer dört partinin birleşmesi durumunda AK Parti olmadan yasanın geçirilebileceğini ifade eden CHP, Ekim'de bu sorunu halledelim demişti. 

YAKLAŞIK 120 MİLLETVEKİLİ EYT MAĞDURU, AK PARTİLİ VEKİLLER DE VAR

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, EYT konusunda kendisine sorulan soruya gündemde olmadığını ifade etmişti. Yapılan bu açıklamaların ardından ise EYT mağdurları Ekim ayını beklemeye başladılar. Konuya dair edinilen son bilgi ise halen milletvekili olarak görev yapan ve aralarında AK Partililerin de bulunduğu 120 vekilin EYT mağduru olduğu. EYT mağduru olan milletvekillerinin EYT Yasası konusunda ise Ekim ayında atacakları adım merak konusu. Ancak muhalefet partilerinde yer alan EYT mağduru vekillerin yasaya destek vermesi bekleniyor. AK Partili vekillerin ise nasıl bir yol izleyecekleri bilinmiyor. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (7)
Cevdet 1 yıl önce
Devletin verdiği hak geri alınmaz devlet bize zamanında bir hak vermiş bizden çalışıp bu hakkı kazanmışız lütfen bu hakkımızı bize iade edin saygılar
eytli 1 yıl önce
artık cozum beklıyoruz baska bırsey degıl
M gazi çolpan 1 yıl önce
Eğer onlarda EYT destek vermezlerse yazıklar olsun aldıkları maaş haram olsun inşAllah bu notu iletmeyen kim ise nebali onun olsun inşAllah
ali 1 yıl önce
ak parti destek vermesse kendi ayagina sıkmış olur istanbul ankara zaten kritik belediyeler gider emeklilikte yaşa takilanlar 1 ekimi bekliyor insAllah hayırlısi ile cıkar cok magdur edildikk
Galip 1 yıl önce
Onların maaşlarına verilmesi o zaman.
eyt staj maduru 1 yıl önce
halka zulum yakısmaz türk milletine..
eyt adalet istiyor..
Arzu 1 yıl önce
İnşAllah çıkar bu yasa... hakkımız olanı istiyoruz... kanun değişirken kazanılmış hakkı kapsamamalı.. hak yerini bulsun artık...