150 Bin Emekliye Seyyanen Zam Verilmesi İçin Yasa Çıkarılacak

Ekim ayında TBMM'nin açılmasıyla maaşı bin TL'nin altında olan emekliler için düzenleme görüşmeleri yapılacak. Bu görüşmelerin ardından ise seyyanen zam için yasa çıkarılarılacak ve 150 bin emekliye ekstra zam gelecek.

150 Bin Emekliye Seyyanen Zam Verilmesi İçin Yasa Çıkarılacak

Seçimlerden önceki süreçlerde dile getirilen bin liranın altında emekli maaşı alan vatandaşların sorunları Ekim ayında çözülecek. 

Güneş'te yer alan habere göre, Ekim ayında TBMM'nin açılmasıyla maaşı bin TL'nin altında olan vatandaşlara ek zam yapılması için görüşmeler yapılacak. Yasanın çıkmasıyla düşük maaşlı emeklilere iyileştirme yapılacak.

SEYYANEN ZAM YASASI EKİM AYINDA MECLİS GÜNDEMİNE GELECEK

Hatırlanacağı üzere seçimlerden önceki süreçlerde emekli vatandaşların maaşlarına iyileştirme yapılması konusu gündeme gelmişti. Bu kapsamda önce emeklilere ikramiye verilmesine ilişkin düzenleme yapılmıştı. Emeklilere ilişkin yeni düzenleme ise maaşı bin TL'nin altında olanlar için yapılacak. 

Ekim ayında ilk görüşülecek olan konuların başında gelecek düzenlemeye göre bin liradan az maaş alan emeklilere seyyanen zam için yasa çıkarılacak. Bu düzenleme ile bin liranın altında kimse maaş almayacak. 150 bin SSK ve Bağ-Kur emeklisine seyyanen zam, düzenleme yapılır yapılmaz yürürlüğe girebilecek ya da ocakta rutin artışla aynı anda uygulanabilecek. Bunun detayları, düzenlemenin Meclis'e gelmesiyle ortaya çıkacak.

Söz konusu yasa ile ilgili bir diğer konu ise yasanın yürürlüğe girme zamanı ile ilgili. Eğer yasa meclisten geçer ve hemen uygulamaya girerse düşük maaşlı emekliler hemen seyyanen zammı alacak, ardından ocak artışından yararlanacak. Ancak düzenleme yasalaştıktan sonra Ocak ayında uygulamaya girerse maaşlar bin liraya tamamlanacak, üstüne de enflasyon artışı yansıtılacak.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
yusuf turkolu
yusuf turkolu - 10 ay Önce

Su ana kadar inanmayanlara hatirlatmak istiyorum ; sizler su ana kadar hicbir bakandan basbakandan cumhur baskanindan 1000 tl altinda, emekli maasi aciklamasi duydunuzmu ? Duyamazsiniz ! Demekki varmis , gercekler saklanamaz !