2. El Araç Satışında Yetki Belgesi Alma Süresi Uzatıldı!

Samsun Ticaret İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama milyonlarca araç sahibini yakından ilgilendiriyor. 2. el araç satışı kapsamında yetki belgesi alma süresi 13 Ağustos 2019 tarihinde sona ermişti. Ancak bugün yapılan açıklamada 2.el araç satışında yetki belgesi alma süresinin uzatıldığı açıklandı. İşte detaylar.

EKONOMİ 23.08.2019, 20:12
2. El Araç Satışında Yetki Belgesi Alma Süresi Uzatıldı!

2.el el araç satışlarında yeni bir düzenlemeye gidilmiş ve araç alım satımlarında mecburi hâle getirilen yetki belgesi ve meslekî yeterlilik belgesi alma süresi 13 Ağustos'ta sona ermişti.

Ancak bu konuda yeni bir açıklama yapıldı ve yetki belgesi alma süresinin uzatıldığı öğrenildi.

Konu hakkında Samsun Ticaret İl Müdürlüğü tarafından açıklama yapıldı ve sürenin 31 Aralık 2019'a kadar uzatıldığı duyuruldu.

Ticaret İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise;

"İkinci el motorlu kara taşıtları ticareti ile iştigal eden gerçek veya tüzel kişi tacirler ile esnaf ve sanatkarların yetki belgesi alması ile ilgili süre bakanlığımızca yapılan yönetmelik değişikliği ile 31 Aralık 2019 tarihine kadar uzatılmıştır.

Bu nedenle ilgililerin 31 Aralık 2019 tarihine kadar 'https://ietts.gtb.gov.tr' adresi üzerinden başvuruda bulunarak yetki belgesi almaları gerekmektedir." ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)