200 Bin Kişiye Yeni İş İmkanı! Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı

2018 yılı içerisinde 1 milyon vatandaşın iş sahibi olduğu ifade edilen Milli İstihdam Seferberliğinin 2019 yılı içerisinde de devam edeceği ifade edildi ve yaklaşık olarak 200 bin vatandaşın işe yerleştirilerek istihdam sağlanacağı duyuruldu. Açıklamayı Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptı ve ikinci 100 günlük eylem planı içerisinde detayları aktardı. Peki 200 Bin kişi hangi işlere yerleştirilecek? 200 Bin kişi ne zaman istihdam edilecek? İşte 200 Bin vatandaşa iş imkanı hakkında tüm detaylar.

EKONOMİ 15.12.2018, 10:33
200 Bin Kişiye Yeni İş İmkanı! Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı

Bu konuda özellikle yeni 100 günlük eylem planı, işsizliğe merhem sürecek. Hayata geçirilecek projeler kapsamında, aralarında kadın ve gençlerin de bulunduğu 200 bin kişi özel sektörde istihdam edilecek.

Süreç içerisinde, vatandaşları iş sahibi yapmada kritik role sahip İŞKUR'un meslek kursları devrede kalacak.

İŞKUR'a kayıtlı 110 bin kişi, meslek kurslarına yönlendirilerek, sektörlerin ihtiyacını karşılayacak düzeye getirilecek.

Bu arada cezaevlerinde bulunan 10 bin kişiye de "Mesleki Yeterlilik Belgesi" verilecek. Önümüzdeki sene için 5 bin genç, yapılacak 3 ayrı atama ile kamuda iş sahibi olacak.

500 şehit ve gazi yakını da, kamu kurumlarına yerleştirilecek. Tüm üniversitelerde kariyer merkezleri kurulacak. Merkezler, gençleri potansiyeline göre çalışabileceği işlere yönlendirecek.

Yorumlar (5)
Y kalkan 10 ay önce
Orta iş var burada iş var diye mesaj geliyor hic alakasız 10.aydır boş geziyom
ramazan 10 ay önce
engelli̇ler başvuru yapamazlar mi mi?
DOĞAN 10 ay önce
her vatandaşa iş imkanı var ancak ben diyaliz hastasıyım hiç bir şekilde öyle bir imkan yok bu nasıl olacak
Hasan 10 ay önce
Ben işsizim ne olur yardımcı olun bana ne yabacam
Hasan 10 ay önce
Ben işsizim ne olur yardımcı olun bana ne yabacam