2017 Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Son Durum Nedir?

Emeklilikte yaşa takılanlar erken emeklilik yasasını merakla bekliyorlar. Konu ile ilgili olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yaptığı açıklamasında emeklilikte yaşa takılanların sağlık hizmetinden yararlanacağını ifade etmişti.

2017 Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Son Durum Nedir?

Emeklilikte yaşa takılanlar 2017 yılında EYT yasasının çıkmasını merakla bekliyorlar. Erken emeklilik yasasının çıkmasını bekleyen binlerce vatandaş Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan konu ile ilgili olarak müjdeli haberin gelmesini bekliyorlar. Bilindiği gibi Çalışma Bakanı Müezzinoğlu Habertürk'te katıldığı bir programda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Çalışma Bakanı Müezzinoğlu açıklamasında emeklilikte yaşa takılanların GSS primi ödeyerek sağlık hizmetlerinden yararlanacaklarını ifade etmişti.

BAKAN MÜEZZİNOĞLU'NUN AÇIKLAMASI

"Balkanlardan ve geniş coğrafyadan gelip Türk vatandaşı olup, birinci dereceden yakınları olanların yakınları Türk vatandaşı değilse bile bu 53 liralık ücreti GSS primini ödeyerek onlar da bu kapsam içine girecekler. Sistem sağlıklı olsun diye, hem emeklilik gününü hem de senesini beklemek zorunda, emekliliği bekleyen, yaşa takılanlarla ilgili, sağlık sigortası bedeli ödemedikleri için faydalanamıyorlardı. Şimdi onlar da 53 lira ödeyerek emekli olma gününe kadar GSS kapsamından yararlanabilirler. 1 hafta 10 gün içinde meclisten geçeceğini düşünüyoruz." 

EMEKLİLİK TARİHİ AÇIKLAMA

Emeklilik tarihi hesaplama işlemleri için kamupersoneli.net olarak aşağıda bağlantı adresini paylaşıyoruz. Akşam'ın aktardıklarına göre emeklilik tarihi hesaplama yaparken;

Cinsiyet seçiniz, açılan sayfada bulunan kutucuklara gerekli bilgilerin yazılması gerekiyor, sigorta başlama tarihi yazılmalıdır, ayrıca görevden ayrılıp tekrar göreve başladıysanız ekle butonuna tıklayarak söz konusu tarihlerin eklenmesi gerekir, bütün bilgiler eklendikten sonra emeklilik tarihinizi öğrenebilirsiniz.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2019, 14:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
eyt
eyt - 2 yıl Önce

yaşa takılanlara yazık olacak yani kımsenin umrunda degil oylemi...

AHMET
AHMET - 2 yıl Önce

refarandumda sizde bekleyeceksiniz.
18 ay askerlik yaptım 24 yil devlete hizmet verdim.
7 milyon kişi sizin vatandaşiniz.suriyeli değil

MUSTAFA AYDIN
MUSTAFA AYDIN - 2 yıl Önce

seçi̇m yatirimi yapmayin artik si̇ze ki̇mse i̇nanmiyor daha önce yaşa takilanlara gss pi̇ri̇mi̇n bedava yapmadinizda şi̇ndi̇mi̇ akliniza geldi̇ başka kapiya

eyt
eyt - 2 yıl Önce

çözerse akp çözer alin sİze eyt.

celin
celin - 2 yıl Önce

referan dumda sizde üzüleceksiniz

Eses
Eses - 2 yıl Önce

Bunun sandığı var sizlerbizi üzďünüz sandıkda görüşürüz

adem
adem - 2 yıl Önce

buyasayı cıkarmadan size daha oy yok sahtekarlar sizi hep yalan dolan ben hakkımı istiyorum 8500 gün sorumu brmu

Hüseyin
Hüseyin - 2 yıl Önce

Yaşa takılanlar için bir yasa cikartacak kıvırıp duruyorlar kendileri 4 içinde emeklilik için evet vatandaşlar için yokyok