2017 yılı işçi ikramiye (ilave tediye) tarihleri belli oldu

2017 yılında kamu kurumlarında çalışan işçilere yılda iki defa ödenen ilave tediye (ikramiye) tarihleri belli oldu.

EKONOMİ 11.01.2017, 21:27 11.01.2017, 21:41
2017 yılı işçi ikramiye (ilave tediye) tarihleri belli oldu
Devlet ve devlete bağlı müesseselerde çalışan i̇şçi̇lere yönelik ilave tediyelerin ödeneceği tarih belli oldu.

Türk-İş Konfederasyonu bugün üyelerine ve temsilciliklerine gönderdiği mesajla ilave tediye tarihlerinin belli olduğunu ve tarihleri bildirdi.

Buna göre, devlet ve devlete bağlı müesseselerde çalışan i̇şçi̇lerin ilave tediyelerinin ilk yarısı 30 Ocak 2017 tarihinde, diğer yarısı ise 23 Haziran 2017 tarihinde ödenecek.

İlgili Bakanlar Kurulu'nun önümüzdeki günlerde Resmi Gazete'de yayımlanması bekleniyor.

İLAVE TEDİYE (İKRAMİYE) NEDİR - KİMLERE ÖDENİR?

Genel ve katma bütçeli kamu kurumları, sermayesinin yarısından fazlası Devlete ait olan şirket ve kurumlar ve Belediyelerde çalışan işçi statüsünde çalışan personele ücret sistemlerine bakılmaksızın her yıl için bir aylık tutarında devletçe verilen ikramiye ödeneğidir. İkramiye yeraltında çalışan işçiler için ek olarak bir ikramiye daha eklenir. Bakanlar kurulu kararı ile senede 4 adet olmak üzere bir ilave tediye eklenebilir. Yılda 13 er günlük olmak üzere 4 parça şeklinde ödenir toplamda 52 gün üzerinden ikramiye gerçekleşir, bu sayı yeraltı işçileri için 1 adet ilave tediye eklenir.

Kamupersoneli.net | ÖZEL İÇERİKYorumlar (28)
Taşeeeron 3 yıl önce
Biz alamiyoruz çünkü bizim bakmakla yükümlü olduğumuz taşeron şirketler var.
meral 3 yıl önce
Şirketler ortadan kalkmalı taseronluga son artık .duysunlar sesımızı bütün zorlugu ceken biziz memurlar üstumuzden şirketler üstümüzden geçiniyo.
gökhan 3 yıl önce
Biz alsak alsak tarladan soğan alırız ancak onlada karnımız soyarsa ne mutlu bize ayazın kara kışın altında çalışan bizler ikramiyeleri alan yan gelip yatan MEMUR arkadaşlar yaşanılacak bir ülke değil artık Türkiye para kimdeyse rant kinden sağlanırsa devlet onların yanında imkanım olsa bir dakika durmam bu ülkede
Mehmet 3 yıl önce
Biz aliyoruz.ama dendigi gibi 13 yevmiye verilmiyor.kesintilerle 9 yevmiye filan oluyor.
hemşire 2 yıl önce
keşke bızde alsak ikramıye
beyza 3 yıl önce
Taşerona neden yok
Onur 3 yıl önce
1 verip 1.6 vergi adı altında geri alınıyor..
Ahmet Günay 3 yıl önce
Aşağı yukarı iki yıldır kara yolu otoban tüneli insaatnda çalşmaktaym lakin ne aldığımz nede gördügmz var bu tür yardmları taşörün bizim sırdımzdan ambar yükü para kazanyr bizlerse eşek gibi 12 saat calsyrz. Sizce bumu eşitlik paramzi almaya gelince sen calis bir ay şirket ikinci ay sana maas ödesinin onuda asgari tutardan göstersn ki vergiden kacsn yarisi bankaya kalanida sirket muhasebesnden elden.. Bumu isçinin sonu..
Semih 3 yıl önce
kamuda çalışan bütün işçiler iş kanununa tabidir taşeron veya sözleşmeli olması farketmez. ayrıca tediye ödemesi kadrolulara yapılır denmiyor. kamu kurumlarında çalışan işçilere ödenir diyor. mahkeme kararıyla gayet güzel alınabilir bu paralar.
taner 3 yıl önce
kardeş taşerona verilen bir hak değil kamudaki 4857 sayılı iş kanununa tabi kadrolu işçilere verilen sendikal bir hak
mehmet 3 yıl önce
taşoron belediye temizlik iccisiyim bizede ikramiye vuruyormu
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın