2017 Yılında Bedelli Askerlik Çıkacak Mı? Son Durum Nedir?

Yüz binlerce genç 2017 yılında bedelli askerlik yasasının çıkıp çıkmayacağın merak ediyor. Konu ile ilgili olarak bedelli askerlikte son durumu ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

EKONOMİ 02.03.2017, 11:42 02.03.2017, 12:06
2017 Yılında Bedelli Askerlik Çıkacak Mı? Son Durum Nedir?

2017 YILINDA BEDELLİ ASKERLİK ÇIKACAK MI?

Yüz binlerce askerlik çağı gelmiş genç bedelli askerlik yasasının çıkmasını talep ediyorlar. Okullarını bitiren ve mesleklerini ellerine alan gençler bedelli askerlik yasasından yararlanmak istiyorlar. Konu ile ilgili olarak Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş ve Milli Savunma Bakanı Fikri Işık tarafından bir açıklama yapıldı. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş terörle mücadelenin had safhada olduğuna dikkat çekti. Kurtulmuş bedelli askerliğe ilişkin yakın dönemde de bu konunun gündeme gelmesi mümkün değildir dedi.

NUMAN KURTULMUŞ'UN AÇIKLAMASI

" Türkiye'nin bu ortamında terörle mücadelenin yoğun olduğu bir dönemde Milli Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığında bir çalışma mevcut değildir. yakın dönemde de söz konusu hakkında bir çalışmanın gündeme gelmesi mümkün değildir."

Ayrıca konu ile ilgili olarak Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ta bir açıklama yaptı. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık tarafından yapılan açıklama şöyle;

Bedelli askerlik kısa ve orta vadede gündemimizde yok. Terörle mücadelemizi sürdürüyoruz. Ayrıca Fırat Kalkanı Harekatını yürütüyoruz. Bir tarafta kendi canlarını hiçe sayarak vatani görevlerini yapan askerler varken bizim bedelli askerlik konusunu konuşmamız mümkün değildir. Konu ile ilgili olarak şartlar değişirse bir şey diyemem.

BEDELLİ ASKERLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Bedelli askerlik için başvurular askerlik şubelerine, konsolosluklara ve cumhuriyet savcılıklarına şahsen yapılıyor. Söz konusu başvurularda bedelli askerlik tutarının yatırılması için bir banka hesap numaralarının bulunduğu doküman veriliyor. Daha sonra tutarın ödendiğine dair biri asıl 3 nüsha dekontunu teslim ettiğinizde başvurunuz tamamlanmış oluyor.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (7)
Hakan 2 yıl önce
Lütfen bedelli çıksın ver 26yaşdan başlasın bizde anlayın
ÜMMEHAN 2 yıl önce
bedelli çıksın artık
ali 2 yıl önce
Bedeli nin çıkması gerekir bence çünkü şuana kadar yüzlerce kişi nin askerlik yapmamış ve kaçak durumda dolaşan yüzlerce kişi var çıkması gerekiyor
Selim 2 yıl önce
Hakan dogum tarihinide yaz istersen ona gore alsinlar ....24 ten ciksin alsinlar bi sfere mahsus sanki.elbabta er catisiyor yav devletimizin nakite ihtiyaci var ere ihtiyac hic yok denecek kadar az
burak 2 yıl önce
bedelliyi çıkarmayın, herkes vatani borcunu ödesin. hayatlarında ki hangi iş güç bundan daha önemli olabilir ki. herkes gitmeli bence. onun yerine askerlik süresi düşsün daha mantıklı olur.
erdoğan subası 2 yıl önce
biran önce çıkmalı,nişanlıyım çıkarsa evet oyları çok olur,evleneceğim
nihat 2 yıl önce
köyde öğretmenlik yapanlar hem askerlişğini asker öğrt yapıyordu bari bedelli çıkartın hem oylarımız artar