2019 Emekli Kurban Bayramı İkramiyesi Ne Zaman Yatacak?

Milyonlarca emekli vatandaş 2019 Bayram ikramiyelerinin ne zaman yatacağını araştırıyor. 11 Ağustos ile 14 Ağustos 2019 tarihleri arasında kutlanacak olan Kurban Bayramından kaç gün önce Bayram ikramiyelerinin yatacağı sorgulanıyor.

EKONOMİ 16.07.2019, 08:30 16.07.2019, 08:31
2019 Emekli Kurban Bayramı İkramiyesi Ne Zaman Yatacak?

Kurban Bayramına yaklaştığımız bu günlerde emekliler tarafından ikramiyelerin ne zaman yatırılacağı araştırılıyor. Bilindiği gibi emeklilere bayramlarda bin TL ikramiye verilmesi uygulaması 2018 yılında başlamıştı.

EMEKLİ İKRAMİYELERİ NE ZAMAN YATACAK?

Bayram ikramiyesinden SGK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklileri yararlanıyor. Peki bayram ikramiyesi Kurban Bayramı için ne zaman yatacak? Tüm emekliler tarafından bu sorunun yanıtı araştırılıyor.

Emekliler bayram hazırlıklarını tamamlamak ve ihtiyaçlarını gidermek için emekli ikramiyelerini heyecanla bekliyor. Her yıl Ramazan ve Kurban Bayramları olmak üzere emeklilere biner TL ikramiye veriliyor. 

SGK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklilerinin yararlanabildiği ikramiye ödemelerinin henüz ne zaman ödeneceği belli olmadı. Hükümet tarafından bir açıklama yapılmadı. Ramazan Bayramından birkaç gün önce ödenen ikramiyelerin bu bayramda da aynı şekilde olması bekleniyor. Bu bağlamda ikramiyeler 5 - 9 Ağustos arasında ödenebilir. 

Konu ile ilgili olarak herhangi bir gelişme olduğunda sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. 

Yorumlar (0)