banner731

2019 Kira Yardımı Başvuru Şartları Nelerdir? Kira Yardımı Nasıl Alınır?

Kentsel dönüşüm kanunu kapsamında riskli yapılarda yaşamına devam eden vatandaşlara 18 ay kira yardımı yapılmaktadır ve 2019 yılında kira yardımının ne kadar verildiği kiracılar tarafından merak ediliyor. Kira yardımı ödemesi almak isteyenler kira yardımı başvuru şartlarını sorguluyor. Peki 2019 Kira Yardımı Başvuru Şartları Nelerdir? Kira Yardımı Nasıl Alınır?

EKONOMİ 08.06.2019, 20:59
2019 Kira Yardımı Başvuru Şartları Nelerdir? Kira Yardımı Nasıl Alınır?

Türkiye'de son dönemde kentsel dönüşüm projelerinde yaşanan artışlarla beraber vatandaşların yaşadığı konutların riskli olması durumunda devlet tarafından kira yardımı yapılmaktadır.

Yapılan kira yardımları ise en az 715 Türk Lirası olarak açıklanmıştır ve bu 1150 Türk Lirasına kadar çıkmaktadır. Ayrıca 2019 yılı kira yardımı oranlarını Çevre ve Şehircilik Bakanlığı belirlemektedir.

Kira yardımı almak isteyenler ise bazı şartları yerine getirmek zorundadırlar ve bu şartlardan en önemlisi ikamet edilen bölge olarak bilinir.

Bunun yanı sıra kira yardımı almak isteyenlerin daha önce hiçbir kredi çekmemiş olmak zorundadırlar.

Ayrıca kira yardımına başvuru yapanlar kentsel dönüşüm projelerinden herhangi birinden yararlanmaya devam ediyor ise kira yardımı alamaz.

2019 KİRA YARDIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

1- Başvuru sahibinin kimlik belgesi

2- Başvuru sahibi tarafından doldurulup teslim etmesi gerekli olan başvuru dilekçesi

3- Binanın riskli olduğunu gösteren rapor

4- Binanın yıkım formu

5- Ziraat Bankası hesap cüzdanı fotokopisi.

6- Tapu belgesi ya da güncel tapu kaydı

7- Başvuru sahibine ait son üç aylık herhangi bir fatura

KİRA YARDIMI NEREDEN ALINIR?

2019 yılı kira yardımı konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığından bilgi alabilirsiniz. "https://csb.gov.tr/" web adresi üzerinden iletişim kurulabilir...

Yorumlar (1)
Beytulah Solmaz 6 ay önce