2019 Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişi Bilet Fiyatları Ne Kadar?- MPİ bilet fiyatları

Yılbaşına çok az bir zaman kala Milli Piyango yılbaşı biletlerinin ne kadar olduğu ve ne kadar kazandıracağı merak konusu oldu. Milyonlarca vatandaş yeni yıla milyoner olma hayaliyle girerken bilet fiyatları da merak ediliyor. Pekii bu yıl Milli Piyango yılbaşı biletleri ne kadar? Milli Piyango yılbaşı biletleri nereden alınır? Milli Piyango yılbaşı biletlerinde fiyat ne kadar?

EKONOMİ 18.12.2018, 21:29
2019 Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişi Bilet Fiyatları Ne Kadar?- MPİ bilet fiyatları

Milli Piyango bilet fiyatları 2019 yılına milyoner olma hayali ile giren kişiler tarafından araştırılmaya devam ediyor.

Kurum tarafından verilecek devasa ikramiye ile Türkiye’nin yeni milyonerleri belirlenecek. İşte yılbaşı özel çekilişinde bilet fiyatları ve yeni yıla özel çekilişle ilgili detaylar…

BÜYÜK İKRAMİYE NE KADAR?

Milli Piyangonun yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiye 70 milyon lira olarak belirlendi. Çekiliş kapsamında verilecek toplam ikramiye tutarı ise 390 milyon 910 bin lira olacak.

31 Aralık 2018'de yapılacak yılbaşı özel çekilişinde 70 milyon liralık büyük ikramiyenin yanı sıra 1 adet 7 milyon lira, 10 adet 1 milyon lira, 30 adet de 100 bin liralık ikramiye verilecek.

Yılbaşı çekilişinde en büyüğü 70 milyon lira, en küçüğü ise 70 lira olmak üzere toplam 2 milyon 950 bin 905 adet ikramiye dağıtılacak.

MİLLİ PİYANGO 2019 YILBAŞI BİLET FİYATLARI

2019 yılbaşı özel çekilişinde devasa bir ikramiye vermeye hazırlanan kurum bu yıl için belirlenen bilet fiyatlarını talihli adayları ile paylaştı.

Buna göre 2019 yılbaşında çeyrek biletler 17,50 TL’den yarım biletler 35 TL’den tam biletler ise 70 TL’den satışa sunuldu.

Çekiliş sonucunda büyük ikramiyeyi tutturan talihli kişiler çeyrek bilet sahibi olmaları halinde 17,5 milyon TL yarım bilet sahibi olmaları halinde 35 milyon TL tam bilet sahibi olmaları halinde ise 70 milyon TL’lik ikramiyeyi kazanacaklar.

YILBAŞI BİLETLERİNDE YENİ GÖRÜNÜM

Klasik Milli Piyango biletlerinin yanı sıra artık sayısal oyun bayilerindeki makinelerden de yeni nesil bilet satışı gerçekleştiriliyor.

Vatandaşlar, seyyar bayilerden geleneksel basılı biletleri satın alabildiği gibi Sayısal Loto bileti görünümünde olanları da tercih edebiliyor.

Geleneksel Milli Piyango biletleri, artık sayısal bilet olarak da üretilmeye başlandı. Bu biletler, sayısal oyun bayilerindeki makinelerde basılarak satışa sunuluyor.

Vatandaşlar, seyyar Milli Piyango bileti bayilerinin yanı sıra, Sayısal Loto bayilerinden de sayısal olarak üretilmiş bilet alabiliyor.

Buna göre, çekiliş planındaki numaraların bir kısmı basılı, bir kısmı da sayısal olarak satışa sunuluyor.

Sayısal olarak satılan biletler, merkezi oyun sisteminden düşülüyor. Biletler üzerinde ayrıca, çekiliş tarihi, biletin seri numarası, oynanma tarihi ve saati, bayi numarası gibi bilgiler de bulunuyor.

Yeni sayısal biletler, güvenlik açısından klasik Milli Piyango biletleri gibi yüksek özelliklere sahip. Sayısal Loto gibi termal kağıtlara basılı biletlerde, mor ışıkta görünen filigran gibi güvenlik önlemleri yer alıyor

Yeni dönemde, ufak ikramiyeler de sayısal oyun bayileri tarafından ödenecek.

Yorumlar (0)