2019 Yılı Asgari Ücreti İle Neler Alınabilir?

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2019 yılında uygulanacak asgari ücreti belirlemesiyle beraber 2019 yılın asgari ücreti ile nelerin alınabileceği merak edilmeye başladı. Milyonlarca vatandaşın merak ettiği soruya yönelik olarak detayları derledik. Peki 2019 yılı asgari ücreti ile neler alınabilir veya kaç tane ile kaç kilogram alınabilir sorularına yönelik olarak merak edilenler. İşte "2019 Yılının Asgari Ücreti İle Neler Alınabilir?" sorusunun yanıtı.

2019 Yılı Asgari Ücreti İle Neler Alınabilir?

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2019 yılında uygulanacak asgari ücreti belirledi. Asgari ücret, 2019 yılı için 2020 Türk Lirası oldu. Milyonlarca kişiyi ilgilendiren asgari ücrete yüzde 26.05 oranında, 417 TL zam yapıldı. 

Doğruluk payı, zamın ardından asgari ücretlinin alım gücüne dair bir tablo yayınladı. Doğruluk Payı’nın hesaplarına göre geçen yıla oranla döviz ve altın kaybı yaşayan asgari ücretli, daha fazla benzin, ekmek ve dana eti alabiliyor.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2019, 17:23
YORUM EKLE