2019 Yılı İçin Asgari Ücret Zam Formülü 2 Bin TL+Enflasyon Farkı Şeklinde Olur Mu?

2019 yılında asgari ücret zammı son dakika gelişmeleri. Asgari ücret için AK Parti ne düşüyor? Asgari ücrete yeni yılda yapılacak zam 2 bin TL ile enflasyon oranı şeklinde belirlenir mi? Asgari ücrete dair son gelişmeleri siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

2019 Yılı İçin Asgari Ücret Zam Formülü 2 Bin TL+Enflasyon Farkı Şeklinde Olur Mu?

6 milyon çalışanın gözü kulağı asgari ücrete yapılacak zam oranında. Milyonlarca çalışanı ve çok sayıda yardım ile ödeneği etkileyecek olan asgari ücret için görüşmelerin gerçekleştirilmesine kısa bir süre kaldı. 

Peki hükümet temsilcileri, işçi temsilcileri ve işveren temsilcileri bu konuda ne düşünüyorlar. 2 bin TL rakamının öne çıktığı asgari ücret için işçi temsilcileri tarafından dile getirilen 2 bin TL + enflasyon rakam formülü uygulanır mı? işte detaylar

ASGARİ ÜCRET İÇİN 2 BİN TL + ENFLASYON FARKI FORMÜLÜ OLUR MU?

İşçi temsilcisi olarak asgari ücret görüşmelerine katılacak olan Türk İş Sendikası Başkanı Ergün Atalay asgari ücret için yapmış olduğu açıklamasında taleplerini sık sık dile getirdi. Bu konuda 2 bin TL rakamı üzerinde duran Ergün Atalay konuşmasında ise şu ifadelere yer vermişti. “Enflasyondaki artış bizi buna zorladı. 1603 liralık asgari ücret aralık ayını beklemeden 2 bin lira olmalı. Komisyonda ise pazarlık 2 bin TL üzerinden başlamalı. Talebimiz 2 bin lira artı enflasyon (yüzde 24.52) yani yaklaşık 2 bin 500 lira”

Hükümet Düşündüğü Rakam 1800 TL Mi?

Tüm-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Şahin asgari ücret konusunda yapmış olduğu konuşmasında ise hükümetin düşüncelerine dair açıklamalarda bulunmuştu. Hükümetin 1800 TL rakamını düşündüğünü ima eden Mahmut Şahin şu ifadeleri kullanmıştı. "Son iki aydır yapılan zamlar işçinin aldığı tüm zammı eritti. Dövizdeki artış bahane edilerek yapılan zamlar maaşları eritti. Yılbaşında yapılacak bir zam işçi tarafından kullanılamayacak derecede eridi. Dolayısıyla düşünülen 1800-1850 gibi rakamlar kesinlikle yanlıştır. 1604 lira düştü 1200 liraya.''

SİZCE 2019'DA ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLMALI?

Hükümet temsilcileri, işçi temsilcileri ve işveren temsilcileri tarafından gerçekleştirilecek olan toplantılar sonrasında asgari ücret en az ne kadar olmalı? Sizlerde haberimizin altına yorumlar görüşlerinizi dile getirebilir ve taleplerinizi iletebilirsiniz. 

Kamupersoneli.net - ÖZEL HABER

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sevgi
Sevgi - 7 ay Önce

Yazıklar olsun biz köle değiliz hakkımız olanını istiyoruz yeter be. Utanın memura cumhurbaşkanına zam isciye gelince layık görülen 1800 yazıklar olsun

Mamett
Mamett - 7 ay Önce

En az 2500 TL olmalı neden mi milletin anası ağladı anası

Gökhan
Gökhan - 7 ay Önce

Akp ye oy yok bundan sonra...

Mustafa
Mustafa - 7 ay Önce

Olurmu canım sizin 75 milyar 15 milyar maaşınızı kim ödeyecek 1000 liraya düşürün bence....işçi çalışsın siz yiyin

Fahri koc
Fahri koc - 7 ay Önce

2300 olması gerekiyor hükümete oy vermeyenlere bol kepçe dağıtıyorlar asgari ücretliye gelince yok

Erhan
Erhan - 7 ay Önce

Asgari ücretin en az 2500tl olması lazım,yoksa bunca insanın vebalini nasıl ödeyeceksiniz.bu ülkenin asgari ücretli işçinin sırtında geçindiğinin farkında değilmisiniz.hakkını verin bu işçilerin,nefsi kıyas yapın,hakka gitmeyin,zira Allahcc.kul hakkıyla gelmeyin diye buyurmuyormu?

Ponçik
Ponçik - 7 ay Önce

Askeri ücretle çalışıyoruz 750 kıra veren doğal gaz ödeyen 2 çocuğu olanokul masrafı bebeğin maması bezi elektirik su. Parası yol parası derken maaş bitti markete pazara para kalmadı peki maaşı biten kişi ne yapacak kredi kartına müracat ay başı gelince adam kafayı yiyecek kart birikti ödeyemedi eşiyle kavga başlıyor mahkemde boşanmayla bitiyor yazık. Oçocuklara insangibi yaşamaya askeri ücretle çalışanlarında ihtiyacı var millet vekilleri 22 milyar alıyor biraz az alsınlarda bu garipyavruların hali ne olur desinler anne baba hetşeyden vaz geçiyorda çocuklar vaz geçmiyor bunları düşünün birazdazam yaparken en az 2500 olmalı yeter artık bizimde insan gibi yaşamaya hakkımız var..

Aykut
Aykut - 7 ay Önce

En az 2500₺ olmalı vekiller size hayat beleş