2019 Yılında Elektrik Fiyatlarına İndirim Yapılacak Mı?- 2019 elektrik fiyatları ne kadar olacak?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak Milletvekili Özkan Yalım tarafondan elektrik ve doğalgazda KDV'nin düşürülmesi için kanun teklifi verildiği açıklandı. Ayrıca bunun yanı sıra vatandaşlar 2019 yılında elektrik fiyatlarında indirim yapılıp, yapılmayacağıyla alakalı olarak detayları öğrenmek istiyorlar. Elektrik fiyatları hakkında merak edilenler. 2019 yılında elektrik fiyatları ne kadar olacak? İşte merak edilenler.

EKONOMİ 06.12.2018, 20:47
2019 Yılında Elektrik Fiyatlarına İndirim Yapılacak Mı?- 2019 elektrik fiyatları ne kadar olacak?

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, 2018 yılının ilk 10 ayında enflasyon rakamlarının çok yüksek olduğunu, son bir ayda ÖTV ve KDV’deki indirimden dolayı enflasyonun düştüğünü, bunun da ana giderlerden kaynaklı değil otomotiv sektöründen dolayı yaşandığını belirtti.

Türkiye’de doğalgaz ve elektriğin vatandaşların ana giderlerinden birisi olduğunu dile getiren Yalım, 2018 yılında elektriğe işyerlerinde yüzde 50, evlerde yüzde 40, doğalgazda ise işyerlerinde yüzde 48, evlerde yüzde 30 zam yapıldığını ifade etti.

Elektrik ve doğalgazın Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan her vatandaşın zaruri gideri olduğunu vurgulayan Özkan, “Elektrik ve doğalgazda KDV oranının yüzde 18’den yüzde 8’e düşürülmesi için kanun teklifi verdim. Umarım hükümetimiz en kısa zamanda buna destek verecektir.” diye konuştu.

Yalım, bu indirimin, bütçeye ek bir yük getirmeyeceğini, doğalgazın yüzde 98’inin ülke dışından satın alındığını ve alınırken bir kuruş dahi KDV ödenmediğini söyledi.

Yorumlar (0)