2020 yılı asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücret zam oranları görüşmesi ne zaman?

Türkiye’de milyonlarca asgari ücretle çalışanlar asgari ücret zam görüşmelerine odaklandı. Asgari ücret ile çalışanlar merakla, 2020 yılı asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücret zam oranları görüşmesi ne zaman? Sorularının cevaplarını aramaya başladı. Peki, 2020 yılı asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücret zam oranları görüşmesi ne zaman?

EKONOMİ 23.09.2019, 19:13
2020 yılı asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücret zam oranları görüşmesi ne zaman?

Türkiye’de milyonlarca asgari ücret ile evini geçindirmeye çalışıyor. Asgari ücret ile çalışanlar merakla yıl sonu yapılması planlanan asgari ücret zam oranları görüşmelerini bekliyor. Asgari ücret ile çalışanlar asgari ücret görüşmelerine odaklanırken aynı zamanda 2020 yılı asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücret zam oranları görüşmesi ne zaman? Sorularının da cevaplarını arıyor. Peki, 2020 yılı asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücret zam oranları görüşmesi ne zaman?

ASGARİ ÜCRET ZAM ORANLARI GÖRÜŞMESİ NE ZAMAN?

Asgari ücret görüşmeleri her yıl olduğu gibi 2019 yılında da yıl sonunda yani Aralık ayında başlayacak. Aralık ayında başlayacak olan asgari ücret görüşmelerinden çıkacak sonuç milyonlarca asgari ücret ile çalışanları yakından ilgilendiriyor. Yaklaşık 4 toplantı olması planlanan görüşmelerde asgari ücretlilerin 2020 yılında ne kadar zam alacağı belirlenecek. Belirlenecek zam oranlarına göre asgari ücret ile çalışanların maaşları değişecek.

2020 YILI ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLACAK?

Asgari ücret ile çalışanlar maaşlarının 2020 yılında en az 2400 TL seviyelerine yükselmesini beklerken başta gıda ve ana tüketim kaynaklarına yapılan zamlar sonrasında bu tutarın bile yetersiz kalmasından endişe ediliyor.

Yorumlar (15)
Hamit 4 hafta önce
2400 şuan bile yetmez ken
VOLKAN 4 hafta önce
3000TL 4 kişilik aileye kesin olarak yetmez.yolsuzluk HIRSIZLIK sürdükçe adalet olmaz
Hamit 4 hafta önce
2400 şuan bile yetmez ken
İbrahim 4 hafta önce
Anlaşılan kaşıkla verip kepçeyle geri alacaklar
seda 4 hafta önce
asgari ücret en az 3000 tl olması gerekiyor. tabikii bu da yetecek değil lakin zam yapıldıktan sonra herşeyede zam yapılmasa aileler biraz daha nefes alır...
Gül 4 hafta önce
Bu devirde 3000 de yetmez herşeye okadar zam geldiki Et alıp yiyemiyoruz meyve yiyemiyoruz çocuk okutuyoruz yakında afrikalılara döneceğiz
Turan 4 hafta önce
Zam yapmayın vatandaş birbirini yesin.. asgari ücrete 15-20 yapcan üretici 30-50 arası zam yapacak sonuç elde var sıfır hiç yapmayın daha iyi açlıktan ölelim sizde kurtulun bizde
Gurhan 4 hafta önce
6 kişilik bir aileye bu para çok az geliyor bence..Mutfak Parasını verimyım. Elektrik parası su parasını hangisini bilemiyoruz?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın