banner731

2020 yılı asgari ücret zam oranları ne zaman açıklanacak?

Asgari ücret ile çalışanlar son zamanlarda merak ettikleri konuların başında 2020 asgari ücret oranını belirleyecek olan 2020 asgari ücret zam oranının açıklanacağı tarih oldu. 2 bin 20 TL ile çalışan asgari ücret ile çalışanlar merakla açıklanacak asgari ücret zam oranını bekliyor.

EKONOMİ 19.10.2019, 21:48
2020 yılı asgari ücret zam oranları ne zaman açıklanacak?

Asgari ücret ile çalışmak bu zamanda iyiden iyiye zorlaşmış durumda. Asgari ücretle çalışanlar 2020 yılı yaklaşırken asgari ücrete gelecek zam oranlarını merak etmeye başladı.

ASGARİ ÜCRET ZAM ORANLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Son zamanlarda yapılan zam haberlerinin ardından asgari ücretle çalışanlar kendi maaşlarına yapılacak olan zam oranı ne kadar olacağını şimdiden araştırıyor. Asgari ücret ile çalışanların en fazla merak ettiği konuların başında gelen asgari ücret zam oranlarının açıklanacağı tarih ise her yıl olduğu gibi Aralık ayında olacağı tahmin ediliyor.

ASGARİ ÜCRET GÖRÜŞMELERİ NE ZAMAN?

Asgari ücret belirleme Komisyonu görüşmeleri sonrasında açıklanması beklenen asgari ücret zam oranın, komisyon tarafından görüşülecek zam oranlarını karar verilmesinin ardından açıklanacağı ön görülüyor. Asgari ücrete yapılacak zam oranı açıklamasının Aralık ayında yapılması bekleniyor.

ASGARİ ÜCRET ZAM ORANLARI NE KADAR OLACAK?

Bu yıl açıklanacak zam oranı ile birlikte şuanda 2 bin 20 TL olan asgari ücretin aratacağı ve gelecek zamla birlikte AGİ oranlarının da değişeceği aktarıldı. Uzmanlar bu yıl enflasyon rakamlarına göre asgari ücret zam oranın en az yüzde 15 olması beklentisinde olduklarını açıkladı.

Yorumlar (0)