230 Bin Kişiye Daha Sıfır Faizli KOSGEB Kredisi Ödenmeye Başlanacak

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken KOSGEB kredileri hakkında açıklama yaparak, gerekli şartları taşıyan esnaf bu krediden yararlanabilecek dedi.

EKONOMİ 03.02.2017, 12:08 04.02.2017, 09:54
230 Bin Kişiye Daha Sıfır Faizli KOSGEB Kredisi Ödenmeye Başlanacak

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken sıfır faizli KOSGEB kredisi hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Palandöken açıklamasında 230 bin kişiye daha KOSGEB kredisi ödenmeye başlanacağını belirtti. Palandöken, "Gerekli şartları taşıyan tüm esnaf bu krediden yararlanacak." dedi.

Anadolu Ajansının haberine göre, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken yazılı bir açıklama yaptı. Palandöken yazılı açıklamasında daha önce 15 bin kişiye verilebilen sıfır faizli KOSGEB kredilerinin Başbakan Binali Yıldırım'ın talimatı ile başvuru yapan ve şartları karşılayan 230 bin kişiye daha ödeneceğini ifade etti.

Gerekli başvuruları yapıp şartları karşılayan 230 bin esnaf söz konusu krediden yararlanabilecek. 230 bin esnaf sıfır faizli ilk yıl ödemesiz 50 bin TL'lik krediyi kullanabilecek. Söz konusu krediye ilk 12 ay ödeme yapılmayacak. Ayrıca kredi ilk yıldan sonra üçer aylık eşit taksitlerle 36 ay içinde ödenecek. 

Ayrıca TESK Genel Başkanı Palandöken sıfır faizli kredide KOSGEB'in Kredi Garanti Fonu ile protokol imzalayarak iş birliği yapacağına dikkat çekti. Palandöken teminat sorunu yaşayan esnaf içinde bir uygulama yapacağını belirtti. TESK Genel Başkanı teminat sorunu yaşayan esnaf için Garanti Fonu'na destek vereceğini açıkladı.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (2)
Erkek güzeli sefil bilo 3 yıl önce
Zenginlerr ve akpliler bu haber sizi ilgilendiriyor okuyun babam biz gene kalirizz:(
mahmut 3 yıl önce
Dogru durumu kotu esnafa vermezler zengin esnafa verirler fakir esnaf kepenk kaptsin kimin umrunda