3 Bin Euro Maaşla Almanya İşçi Alımı 2018

OBM Türkiye A.Ş tarafından bir açıklama yapılarak 3 bin Euro maaşla 10 bin personel alımı yapılacağı ifade edilmişti. Bunun yanı sıra işe alınacak olan personellerin tüm masraflarının şirket tarafından karşılanacağı belirtildi. Binlerce vatandaş tarafından Almanya işçi alımının devam edip etmeyeceği araştırılıyor.

EKONOMİ 16.12.2018, 15:58 16.12.2018, 16:02
3 Bin Euro Maaşla Almanya İşçi Alımı 2018

Geçtiğimiz ay itibariyle gündeme yansıyan önemli ilanlardan birisi olarak duyurulan ve Almanya' da çalışmak üzere işçi alımı yapılacağı duyuran OBM Türkiye' nin bahsettiği tarihte sona yaklaşılıyor. OBM almanya işçi alımı için tarihin 31 Aralık 2018 olarak son başvuru tarihi olduğunu vurgulamıştı.

Yapılan açıklamalarda 3 bin euro maaş ile kişilerin 6 aylık süre boyunca Almanya' da çalıştırılacaklarına değinilmişti. Almanya' da hemşire, tesisatçı, kaynakçı gibi pozisyonların maaşlarının yanı sıra şoför pozisyonu için de çok sayıda soru yöneltildi.

EN AZ 3 BİN EURO MAAŞ

OBM tarafından yapılan açıklamaların ardından İŞKUR ve Konsolosluklar tarafından açıklamalar yapılmış, yurt dışında yabancı iş çalıştırılmasıyla alakalı şirketin henüz başvurularının bulunmadığına değinilmiş ve bu çalıştırma sürecinin yürütülebilmesi için bazı kriterlerin sağlanıp başvuruların yapılması gerektiğine yer verilmişti. Sosyal medyada çok sayıda vatandaş tarafından almanya işçi alımı sonlandırıldı mı, almanya işçi alımı ne oldu sorularının sorulmasına neden oldu. Almanya' ya gönderilecek ve 6 ay süre boyunca burada çalıştırılarak, tüm masrafları da şirket tarafından karşılanacak işçi alım sürecine yönelik başvurular şirketin resmi web adresi üzerinden alınıyor.

BAŞVURU FORMU ERİŞİME KAPANIYOR

Sitenin yoğunluktan başvuru formunun erişime kapandığı, şirketin özel sektörde yer alan bir şirket olduğunu ve yıllardır bu şekilde işçi çalıştırdığını dile getirerek; gerekli hazırlıkların ve çalışmaların yapılacağını aktarmasının ardından da bu başvuru süreci daha çok merak edilir oldu. OBM almanya şoför alımı ve almanya hemşire alımı gibi çok sayıda başlık tarafından vatandaşlar tarafından aratılan işçi alımları arasında yer alıyor. Almanya' ya gidecek işçiler için obm başvuru formuna ulaşmak neredeyse imkansız hale gelmiş durumda. Site yoğunluk nedeniyle çok nadir erişime açılıyor, açıldığında da zaten başvuru gerçekleştirilemeden kapanıyor. Şuan itibariyle almanya işçi ilanı için 400 binin üzerinde başvuru alındığı bilinirken, 3 bin euro maaşla işçi olarak çalışmak isteyen daha yüzbinlerce kişi olduğu da sosyal medyada yapılan paylaşımlardan görülebilmektedir.

Yorumlar (7)
Ali 12 ay önce
Baş vuru formunu bulamadim. Yardimci olurmusunuz.
Tir şoförüyüm
Mehmet zülfü 12 ay önce
Kalıpçıyım yurtdışında çalışmak istiyorum
BAKİ 12 ay önce
başvuruyu nasil yapacaz
Adar 12 ay önce
Sonuçlar açıklanınca nasıl haberdar olucaz
Huseyin baki 12 ay önce
Nereye bas vuru yapacagız
Yeterli almancam da var.
Harun 12 ay önce
Hafriyat soforuyum nasıl başvuru yapacagiz
şaban akgúl elamn alimi varmi yurt disi 05453412740 3 ay önce