300 Koyun Projesinde Dağıtımların Ne Zaman Başlayacağı Belli Oldu!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba yaptığı açıklamada; 300 koyun projesinin hafta sonu Şırnak'ta başlayacağını sözlerine ekleyerek ilerleyen süreçlerde Türkiye'nin dört bir yanına dağıtım yapacaklarını sözlerine ekledi.

EKONOMİ 27.04.2018, 15:22 27.04.2018, 15:58
300 Koyun Projesinde Dağıtımların Ne Zaman Başlayacağı Belli Oldu!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba 300 koyun projesinde dağıtım için il ve tarih verdi.

Bakan Fakıbaba'nın açıklamalarından satır başları;

Ahırlarında 50 damızlık koyunu var biz onlara 250 koyun vereceğiz ve 300'e tamamlayacağız. Belki hiç parası yok ahırı bulunuyor bu işi biliyorr o zaman onlara 300 koyun vereceğiz.

Ziraat Bankasından ödemeler yapılacak bunun 1 yılı geri ödemesiz 6 yılda ödenecek.

Eski zamanlarda koyun inek dağıtılırmış ama adamın cebinde yem parası yok yem olmadığı için koyunları satmaya veya kesimlere gönderiyormuş. Şimdi bizler yemlerini ve asgari ücret maaşlarını veriyoruz. Sigortalarınıda yapıyoruz veterinerlik hizmetleride sağlıyoruz. Tarım il müdürlüğüne bağlı kılınarak sözleşmeli ailemiz olarak kabul görüyoruz. Mal alımlarının garantisini sağlıyoruz. Daha sonrada hesapaşıyoruz.

Bizler ne kadar masraf ettik 80 bin lira mı? 300 koyun 300 tane yavru verdi. Bu yavruların şimdi ki fiyatı 120 bin lira 120'den 80 çıkardığımız süreçte adamın elinde kalan para 40 bin bu açıdan güzel proje.

Proje Şırnak'ta başlayacak. Şırnaklılara karşı saygım sonsuz ve sevgim var. Şırnak küçükbaş hayvan için ideal bir yer. Cumartesi günü ilk olarak Şırnak'ta başlayacağız. Daha sonra ise Erzincan ve Manisa gelecek sonrada ardı ardına gelecek.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (1)
Selman 1 yıl önce
Peki ne zaman dağıtılacak bu koyunlar