32 Bin İstihdam Sağlanacak! İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya Açıkladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ile beraber Çukurova Üniversitesi Kuzey Yerleşkesi'ndeki İş Kulübü'nün açılışında konuşma yapan İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya 32 bin istihdam yapacaklarını açıkladı.

32 Bin İstihdam Sağlanacak! İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya Açıkladı

Çukurova Üniversitesi Kuzey Yerleşkesi'ndeki İş Kulübü'nün açılışına Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ile beraber katılım sağlayan  İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya 32 bin istihdam sağlayacaklarını açıkladı.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürü Cafer Uzunkaya yaptığı açıklama ile beraber Adana'da 2018 yılı hedeflerinin 32 bin 738 kişiyi istihdam ettirmek olduğunu ifade etti.

Ayrıca Adana'da 7 bin 838 kadını istihdam ettirmeyi hedeflediklerini belirten Uzunkaya yapmış olduğu açıklama içerisinde ayrıca 6 bin 616 genç ve 4 bin 14 üniversite mezununu ile 3 bin 133 uzun süredir iş hayatında olmayanları işe yerleştirmeyi amaçladıklarını sözlerine ekledi.

Adana Valisi Mahmut Demirtaş ise istihdamın olduğu her yerde aş ve iş, buna bağlı olarak huzur ve güven olduğunun altını çizerek; "Açılan İş Kulubü’ndeki eğitimler sayesinde iş arayanların eksikliklerini gidererek istihdam edilmelerinin önündeki engelleri kalkmasına yönelik adımlar atacağız” ifadelerini kullandı.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE