3600 Ek Gösterge Açıklaması- 3600 Ek Göstergede Son Durum- 3600 Ek Gösterge Çıkıyor Mu?

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın 3600 Ek Gösterge hakkında açıklamalarda bulundu ve detayları sıraladı. İşte gelişmeler.

EKONOMİ 14.03.2019, 20:05 14.03.2019, 20:17 Kerim Solak
3600 Ek Gösterge Açıklaması- 3600 Ek Göstergede Son Durum- 3600 Ek Gösterge Çıkıyor Mu?

Açıklamalar;

"Bazı meslek grupları vesilesiyle ifade dilen ek göstergenin tüm kamu personelini memnun edecek ve memnuniyet kat sayısını yükseltecek şekilde bir an önce düzenlenmesini kamu görevlileri olarak bekliyoruz.

Cumhurbaşkanımızın 24 Haziran seçimleri öncesi buna ilişkin cümle kurması kamu görevlileri olarak bu konuda umudumuzu arttırmıştır.

Beklentimiz bakanlıkların ilgili çalışmaları tamamlayarak bir an önce bu konunun siyasi iradenin önüne götürülmesi ve siyasi iradenin de bunu bir an önce netleştirerek kamu görevlilerini memnun edecek çerçevede kazanıma dönüştürmesidir.

Ek gösterge sistematiğinin bu vesileyle derlenip, toparlanıp bir çerçeveye oturtulması gerekiyor.

Biz Memur-Sen olarak herkese 'Artı 600 ek gösterge' düzenlemesini toplu sözleşme masasına özenle taşımıştık.

Burada ek göstergede yardımcı hizmetler sınıfının da bu anlamda ek gösterge sistematiğine dahil edilerek onların da beklentilerini karşılayacak şekilde bütün kamuyu kuşatan bir yaklaşımla yenide ele alınması zarureti doğmuştur.

Bazı meslek grupları vesilesiyle ifade edilen ek göstergenin tüm kamu personelini memnun edecek ve memnuniyet kat sayısını yükseltecek şekilde bir an önce düzenlenmesini kamu görevlileri olarak bekliyoruz.

KPDK yılda iki defa toplanıyor. Dolayısıyla şu an beklentimiz mart ayı içinde olması gereken 2019'un ilk KPDK'sının gerçekleşmesidir.

Buna ilişkin hazırlıklarımızı yapıyoruz. Bakanlıktan bir an önce konuya ilişkin çağrıyı bekliyoruz.

Şimdiye kadar 260 kazanımı imza altına alarak kamuda birçok sorunun çözümü ve memnuniyetin artmasına vesile olduk.

Dolayısıyla daha çözülmesi gereken sorunlar var. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'yle Türkiye'de hükümet sisteminde bir değişiklik yapıldı, dolayısıyla bunun getirdiği bazı sonuçlar var.

Bunların tamamının çerçeveleneceği, toplu sözleşme masasında ele alınacağı bir zemine doğru ilerliyoruz.

Memur-Sen olarak özelde üyelerimizin, genelde ülkemizin ve evrensel anlamda yerkürenin tamamındaki mazlum ve mağdurların sözcüsüyüz.

Memur-Sen, millet iradesinin yanında olan kitlesel bir hareket ve antidemokratik süreçlerde millet iradesinin yanında bulunmuş ve antidemokratik dayatmalara direnmiş bir kitledir."

Yorumlar (1)
Ali ALPER 4 ay önce
Seçim var erik olmaz 3600