3600 Ek Gösterge Düzenlemesinin Detayları Netlik Kazandı!

1,5 milyon öğretmen, polis, hemşire ile din görevlisi ve idarecilerin yanı sıra emekli vatandaşların gelirlerinin artacağı günü merakla beklerken bu konuyla alakalı olarak çalışmalar hız kazandı. İşte 3600 ek göstergenin netlik kazanan tüm detayları...

3600 Ek Gösterge Düzenlemesinin Detayları Netlik Kazandı!

Kamupersoneli.net olarak 3600 ek gösterge ile alakalı olarak detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Çalışma Bakanlığı tarafından hazırlanan taslak detaylarına göre daha önce de ifade edilen kapsamda; polis, hemşire, din görevlisi memurların yanında idareci olarak çalışanlar yer alıyor.

Sabah gazetesinden Faruk Erdem'in yazısına göre; şube müdürlülerin yanı sıra daire başkanları, il müdürleri ile bölge müdürleri, üniversite genel sekreterleri, üniversite genel sekreter yardımcıları da ek gösterge artışlarından faydalanabilecekler.

Söz konusu taslak metinlerine dahil edilen idarecilere belediyeler ve bağlı oldukları şirketlerde yer alan yöneticiler dahil edildi.

Bu kapsamda belediyelerde ve bağlı şirketlerde görevde yer alan daire başkanlarının da ek gösterge artışlarından faydalanabileceği planlanmakta.

Ek gösterge artışları gerçekleştiği süreçte memurların kendileri ile beraber emeklilerine de yarar sağlanmış olacak ve bu uygulama mevcut emekli vatandaşlar için de geçerli olabilecek.

PEKİ KİMLER NE KADAR ALACAK?

Memurların maaş hesaplarında kullanılan ölçütlerden birisi olarak ifade edilen ek göstergelerdeki artış mevcut maaşları artırmakla beraber asıl etkilerini emekli ikramiyesine ve emekli maaşına uygulamakta.

Detaylara göre ek gösterge rakamları unvan, hizmet sınıfı ve derecelere göre farklılık gösterebiliyor.

Ek göstergesi 3600 olan bir memur ile daha düşük olan bir memura ödenecek olan zam veya maaş miktarı aynı olarak hesaplanmıyor.

Ek göstergelerin 2200'den 3000'e ve 3600'e çıkarılmasıyla birlikte polis, öğretmen, hemşire, din görevlisi ve idarecilerin emeklilik ikramiyeleri ve emekli maaşları ciddi oranda artış yaşayabilecek.

Kıdem ve dereceye göre değişmesine rağmen ortalama olarak polislere emekli maaşları 530 lira ikramiye ise 17 bin 100 lira olarak artış yaşayacak.

Öğretmenler de en az emekli maaşı artışı 500 lira olacak ve ikramiyelerdeki artış 13 bin lirayı geçebilecek.

Ek göstergesi 2200'den 3600'e çıkacak personelde ikramiye artışı 20 bin lirayı aşacak.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELAHATTİN CAN
SELAHATTİN CAN - 9 ay Önce

bu güzel ve müjdeli̇ haber i̇çi̇n teşekkürler. inşaAllah gerçekleşi̇r.

Fatih
Fatih - 9 ay Önce

Sadece polis karşısında ( yüksek öğrenim ) yazıyor. Demekki tüm polis teşkilatını kapsamıyor

Güler ERDOĞAN
Güler ERDOĞAN - 9 ay Önce

Yönetim kadrosunda yer alan şeflere haksızlık yapılmamalı ve bu haktan onlarda yararlanmalı..

akif
akif - 9 ay Önce

tüm idarecilere verilmelidir, aksi taktirde oy yok. parayı veren düdüğü çalar...

Sevda. ü
Sevda. ü - 9 ay Önce

Kamu banka müdürleriminde emekli maaşları 3600 e göre yeniden düzenlenmesi çok mutlu ediyor şube müdürşüğü yıllarca yaptık trilyonlar devletimize kazandırdık bizi atlamalılar kolay geldın yapanlara

Suha
Suha - 9 ay Önce

Herkes de çakal olmuş .. baksana idareci olacak oyunu 3600e satmış

ZABITA
ZABITA - 9 ay Önce

belediyelerdeki ZABITA MEMURLARINA YOK MU en çok ezilen sıkıntı yaşayanlar onlar....