3600 Ek Gösterge ve EYT Hakkında Son Gelişmeler! EYT Çıkar Mı? 3600 Ek Gösterge Ne Zaman Çıkacak?

Milyonlarca kamu personeli tarafından 3600 ek göstergenin durumu ne olduğu merak edilirken ayrıca vatandaşlarımızda EYT ile alakalı olarak son durumu merak ediyorlar. Peki 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak? EYT ile alakalı olarak son dakika bilgilerini sitemizde paylaşıyoruz. 3600 ek gösterge ve EYT hakkında merak edilenler.

3600 Ek Gösterge ve EYT Hakkında Son Gelişmeler! EYT Çıkar Mı? 3600 Ek Gösterge Ne Zaman Çıkacak?

Seçimler yaklaşırken,Türkiye Gazetesi'nden Süleyman Özışık, seçmen kitlesinde gördüğü izlenimleri köşesinde paylaştı. Süleyman Özışık bugünkü yazısında ek gösterge ve EYT konusunun yerel seçimlerde en etkili konulardan olacağını belirtti.

Bu konu hakkında Süleyman Özışık'ın köşesinde yazdıkları şöyle oldu:

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR 

Pek çok seçmen, geçmiş dönemde Binali Yıldırım'ın bu sorunun çözüleceğine dair yaptığı konuşmaya atıf yapıyor, verilen sözün neden yerine getirilmediğini soruyor.

Hatırlarsanız, Cumhurbaşkanı Erdoğan bu konuyla ilgili yaptığı son açıklamada çok sert bir çıkış yapmıştı.

Hatırlayalım:

"Dünyanın hiçbir yerinde 38 yaşında emeklilik diye bir uygulama yoktur. 48 yaşında emekli olan bir kişi dahi yaklaşık 30 yıl sistemde kalacaktır. Bugün ülkemizde ortalama emeklilik yaşı 52’dir. 20 yıl çalışıp 38 yaşında emekli olan biri 40 sene devletten maaş alacak. Böyle bir uygulama olamaz. Sosyal Güvenlik Kurumu'nun hesabına göre, 'emeklilikte yaşa takılanlar' denilen gruba 6,2 milyon kişi giriyor. 

Bu teklifin yıllık maliyeti 750 milyar liraya ulaşıyor. Biz ekonomide 'ekonomik kurtuluş savaşı' verdiğimiz bu dönemde böyle bir yükü milletimizin sırtına bindirmek gibi bir hakkımız var mı? Ben bunu milletimize soruyorum. Ekonomik savaşın verildiği dönemde, bir tarafta fırsatçılar türedi, diğer taraftan da bunlar türedi. Böyle bir şey olamaz, buna adalet, hak denmez" demişti Cumhurbaşkanı...

İşte bu açıklama ve bu açıklamanın sonlarına doğru söylenen "Ekonomik savaşın verildiği dönemde, bir tarafta fırsatçılar türedi, diğer taraftan da bunlar türedi" sözleri ciddi bir kırgınlığa ve kızgınlığa neden olmuş gibi görünüyor. 
Yani verilen sözün yerine getirilmesini isteyen milyonların, doların yükselişini fırsat bilenlerle bir kefeye konması ve "Bir de bunlar başımıza türedi" diyerek kötülenmesi inanılmaz bir kopuşa neden olmuş gibi görünüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu tahribatı yeni bir açıklama ile tamir etmesi ve gönül alması gerekiyor. En azından EYT konusunda bir düzenleme yapılmayacaksa bunun nedenini, farklı bir şekilde dile getirmesi gerekiyor.

3600 EK GÖSTERGE

Cumhurbaşkanlığı seçiminden önce polis, hemşire ve öğretmenlere 3600 ek gösterge ile özlük hakları sözü verilmişti. Ancak bu meseleyle ilgili şu ana kadar ciddi bir gelişme yok. Meclis'e geleceği söyleniyor ama müjdeli haberi bekleyenler, yine oyalanacaklarını düşünüyor.Kanunun bir an önce Meclis'e getirilmesi ve sözün yerine getirilmesi gerekiyor.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat
Murat - 7 ay Önce

#eyt yoksa oy yok.