50 Gün Sonra Benzin Fiyatlarına Zam Geliyor !

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası tarafından yapılan açıklamaya göre 50 gün sonra benzin fiyatlarına zam geliyor. Peki yapılacak zam ne kadar olacak? Haberimizde...

50 Gün Sonra Benzin Fiyatlarına Zam Geliyor !

BENZİN FİYATLARINA ZAM

Benzine yapılacak zamma ilişkin Petrol Ürünleri İşverenler Sendikasının web adresi üzerinden bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada "24-25 Ekim 2017 tarihlerinde motorin grubunda fiyat değişikliği beklenmiyor. 26 Ekim Perşembe günü benzin grubunda fiyat artışı beklenmektedir" ifadelerine yer verildi.

EN SON 6 EYLÜL'DE ZAM YAPILMIŞTI

Benzin fiyatlarına en son yapılan zam 6 Eylül 201 tarihinde gerçekleştirilmişti. Bu zamma göre kurşunsuz benzinin litresi İstanbul'da 5.18 liradan 5.27 liraya yükseltilmişti. Motorine ise aynı dönemde üç kere zam yapılmış ve motorinin litre fiyatı 4.50 TL'den 4.76 TL'ye çıkmıştı.

6 Eylül 2017 tarihinde yapılan bu zam Petrol Ürünleri İşverenler Sendikasının resmi sosyal medya hesabı üzerinden duyurulmuştu. Yapılan o açıklamada "Rafineri çıkış fiyatlarındaki değişiklikten dolayı 6 Eylül 2017 tarihinden geçerli olmak üzere motorinde 7 kuruş, benzinde 9 kuruş, otogazda ise 13 kuruş fiyat artışı meydana gelmiştir." ifadelerine yer verilmişti. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 19:47
YORUM EKLE