500 Bin Belediye Personeli Kamu İşçilerine Ödenen İkramiyenin Kendilerine de Ödenmesini İstiyor

Kamu işlerine ve kamu kurumlarında kadroya alınan taşeron işçilerine ödenen tediye ikramiyeleri belediyelerde çalışan işçilere ödenmiyor. Yaklaşık 500 bin belediye işçisi söz konusu ikramiyelerin kendilerine verilmesini talep ediyorlar. Haberimizde aktarıyoruz.

EKONOMİ 27.10.2018, 19:00
500 Bin Belediye Personeli Kamu İşçilerine Ödenen İkramiyenin Kendilerine de Ödenmesini İstiyor

Bilindiği üzere kamu kurumlarında çalışan işçilere tediye ikramiyesi ödemesi yapılıyor. Brüt maaş tutarına göre ödenen bu ikramiyeler işçilere 4 taksit halinde işçilere veriliyor. Aralık ayında son ödemesi yapılacak tediye ikramiyesi öncesi konuya dair yeni bir gelişme yaşandı. 

Belediyelerde ve belediyelere bağlı birimlerde çalışan işçiler, kamu işçilerine sağlanan tediye ikramiyelerinin kendilerine de ödenmesini istiyorlar. 

BELEDİYE İŞÇİLERİN İKRAMİYE TALEBİ

Genel idarede kadroya alınan taşeron işçilere ikramiye ödemesi yapılırken belediye şirketlerinde kadroya alınan işçilere ikramiye verilmemesi kararı alınmıştı. Bu kapsamda belediyelerde çalışan ve kadro hakkı kazanan çalışanlara daha önceki ikramiye dönemlerinde olduğu gibi bu dönemde de ikramiye verilmeyecek.

Belediye personelleri ikramiye konusunu yerel seçimler öncesi gündeme gelmesini uğraş veriyorlar. İkramiye konusunda düzenleme talep eden belediye işçileri mağduriyetlerinin giderilmesi konusunda seslerinin duyulması talebini yineliyorlar. 2019 yılının Mart ayında gerçekleşecek olan yerel seçimler öncesinde belediyelerde çalışan işçilerin mağduriyetinin giderilmesi konusunda Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'tan düzenleme bekliyorlar. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (11)
Mustafa 9 ay önce
Kanun hükmü kararnameyle belediyenin şirketine geçiş yaptık belediye ne promosyo verdi nede ikramiye hiç bir hakkımızı vermiyor kuru maaş veriyor
Bülent 9 ay önce
Nasıl bir kadro bu anlamadık asgari ücretli kadrolu mu olurmuş
Ömer 9 ay önce
Gecesini gündüzüne katan yağmur yaş demeden görevlerini içra eden Belediye personeli neden üvey evlat muamelesi görüyor anlamıyorum. 15temmuzda vatanı kurtaranbiz siyasi iktidara bu gücü veren biz bizim ödülümüz bumu sayın yetkililer. Emekciye hakkettiğinin karşılığını verin artık enflasyon bilmem kaçları görmüş bize %4 zam 2020yekadar artış yok bu nasıl iş anlamıyorum yetkililer görmüyor bu gerçeği
Pınar 9 ay önce
Bencede ikramiyede versinler birazda maaşlara zam yapsın hayat şartları çok pahalı askeri ücretle geçınilmiyor yetmiyor Allah yardım etsin bizlere
Ayneb 9 ay önce
Büyük bir oyun oynadılar
Yavuz 9 ay önce
Gün gelir devran döner , koltuklar kalır isimler unutulur.
Serkan 9 ay önce
Nerde davul zurna çalıp halay çekenler.
Hatice 9 ay önce
Milletvekili 2sene yapan emekli vaatleri ni unuttu sandıkta cevap
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın