500 Bin Kişiye Yeni İstihdam Alanı Oluşturulmaya Çalışılıyor

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkan Yardımcısı Şahin istihdam hakkında yaptığı açıklamasında 500 bin kişiye yeni istihdam alanının oluşturulması hakkında çalışmaların yapıldığını aktardı.

EKONOMİ 17.02.2017, 16:15 17.02.2017, 16:49
500 Bin Kişiye Yeni İstihdam Alanı Oluşturulmaya Çalışılıyor

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkan Yardımcısı Mühiddin Şahin artı istihdam projesi hakkında çeşitli açıklamalar yaptı. Şahin açıklamasında "Artı istihdam projesiyle 500 bin kişiye yeni iş alanı oluşturulmaya çalışılıyor." dedi.

Ardahan Ticaret ve Sanayi Odasına (ATSO) çalışma hayatında milli seferberlik programı kapsamında çalışmalar yapmak üzere gelen SGK Başkan Yardımcısı Şahin yaptığı açıklamasında program çerçevesinde Türkiye'yi dolaşmaya çıktıklarını söyledi.

Ayrıca SGK Başkan Yardımcısı Şahin söz konusu programın önemine değinerek şu ifadelere yer verdi;

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen haftalarda açıkladığı milli seferberlik kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı ve ilgili kuruluşlarda Sayın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun talimatıyla Türkiye'nin her tarafından çalışma hayatında milli seferberlik faaliyetlerine başladık." 

500 BİN KİŞİYE İSTİHDAM

Ayrıca SGK Başkan Yardımcısı Şahin açıklamasında istihdama da değindi. Şahin, "Her puanlık artış hem işsizlikte hem ekonomide ciddi daralmalara sebebiyet veriyor. Bunun için ne yapılabilir diye düşünüldü. Hükümetin ve özelde Sayın Bakan Müezzinoğlu'nun, genelde bütün hükümetin programı yıl sonunda işsizliği yüzde 10'a düşürmek. Bu kapsamda çeşitli faaliyetler yürütülüyor. Yeni projeler yapılıyor. Konu ile ilgili olarak İŞKUR kapsamında yeni bir çalışma başlatılıyor. Artı istihdam projesiyle 500 bin kişiye yeni iş alanı oluşturmak için çalışmalar yapılıyor. Bu 500 bin kişinin 100 bini engelliler, kadınlar ve eski hükümlüler için olacak. Söz konusu proje oldukça iddialı bir projedir. Temelinde ise işbaşı eğitimleri ile 1,5 milyon kişiye ulaşan istihdam seferberliği." dedi.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)