65 Yaş Aylığı Ekim Ayı Ödemesi Ne Zaman Yapılacak?

Torba yasa ile beraber her ay düzenli olarak ödemesi gerçekleştirilecek olan 65 yaş aylığı Ekim ayında ne zaman hangi gün hesaplara yatırılacak sorusu ilgililer tarafından soruluyor. Peki 2018 yılı Ekim ayı 65 yaş aylığı ekim ayında hangi gün ödenecek. İşte merak edilen tüm detaylar...

65 Yaş Aylığı Ekim Ayı Ödemesi Ne Zaman Yapılacak?

2018 yılının Ekim ayı gelmesiyle beraber 65 yaş aylığının ne zaman ödeneceği merak konusu olmuş durumda.

543, 27 Türk Lirası olarak ödenen 65 yaş aylığı vatandaşların doğum tarihlerinin son rakamına göre ödenebiliyor.

Bu kapsamda Ekim ayı ödemesi son rakamı 4 ve 9 olanların 9'unda yaşlılık maaşların alabilecekleri ifade edildi.

Torba yasa kapsamında arttık aydan aya şeklinde düzenli olarak ödenecek olan 65 yaş aylığı Ekim ayı içerisinde vatandaşların doğum tarihlerinin son rakamına göre gerçekleştirilecek.

Bununla beraber 0 ve 5 olanlar ayında 5'inde, 1 ve 6 olanlar ise ayın 6'sında olmak üzere, 2 ve 7 olanlar ise ayın 7'sinde ödeme alacak. Diğer yandan 3 ve 8 olanlar ise ayın 8'inde ödeme alabilecekken, 4 ve 9 olanlar ise ayın 9'unda ödemelerden yararlanabilecekler.

YAŞLILIK MAAŞINA KİMLER BAŞVURUDA BULUNABİLİR?

65 yaşını geçmiş olanların yanı sıra gelir durumu geçimine olanak sağlamayan vatandaşlara yapılan maaş ödemeleri için bazı kriterlerin sağlanmış olması gerekmekte.

65 yaş aylığın adından da belirtildiği gibi 65 yaşını dolduran SGK'dan herhangi bir güvencesi veye ek gelir olmayan aylık geliri 483 Türk Lirası altında olan vatandaşlara ödenmektedir.

1 Eylül 2018 tarihinden önce 3 ayda bir ödenen yaşlılık maaşları 2018 yılı Eylül ayından itibaren her ay olarak gerçekleştirilecek.

Memur maaş katsayıları kapsamında artış göstererek 500 Türk Lirasına çıkmıştı.

Halihazırda 618 bin vatandaşın yararlandığı maaş herkese 1 Eylül itibariyle de 543 lira olarak ödemeler yapılıyor..

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2018, 11:34
YORUM EKLE